Առողջություն 17:54 18/08/2021 Աշխարհում
Օգոստոսի 16 -ին Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հրամանագիր է ստորագրել սրտի վիրաբույժ, պրոֆեսոր Բագրատ Ալեքյանին պարգևատրելու մասին: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Կորոնավիրուսային վարակի դեմ պայքարում ունեցած ներդրման համար նշանավոր սրտաբան-վիրաբույժ, Ռուսաստանի Գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, պրոֆեսոր, Դաշնային պետական բյուջետային հիմնարկի գիտության և նորարարական տեխնոլոգիաների գծով փոխտնօրեն Բագրատ Ալեքյանը պարգևատրվել է Ալեքսանդր Նևսկու շքանշանով», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Դեսպանատան աշխատակիցները դեսպանատան անունից շնորհավորել են Բագրատ Ալեքյանին պետական բարձր պարգևի կապակցությամբ` մաղթելով քաջ առողջություն և շարունակական հաջողություններ մասնագիտական գործունեության մեջ:

Выдающийся кардиохирург Баграт Алекян награжден орденом Александра Невского
Президент Российской Федерации Владимир Путин 16 августа подписал указ о награждении кардиохирурга, профессора Баграта Алекяна. Об этом сообщает Посольство Армении в России.
«За вклад в борьбу с коронавирусной инфекцией выдающийся российский кардиохирург, академик РАН, профессор, заместитель директора по науке и инновационным технологиям ФГБУ «Национальный медицинский исследовательский центр хирургии им. А.В. Вишневского» Баграт Алекян удостоен ордена Александра Невского»,- отмечено в сообщении.
Сотрудники посольства от имени Посольства поздравили Баграта Алекяна с высокой государственной наградой, пожелав ему крепчайшего здоровья и дальнейших успехов в профессиональной деятельности.