Առողջություն 11:19 19/08/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 7514 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 559 նոր դեպք: Առողջացել է 216 մարդ: Մեկ օրում աևձանագրվել է մահվան 13 դեպք: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկյացրած տվյալներով, օգոստոսի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 236 234 դեպք, որոնցից 223 443-ն` առողջացած, 4727-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1141 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5868 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6923 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 461 464 թեստավորում:

Health 12:56 19/08/2021 Armenia
Armenia has confirmed 559 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 236,234 as of 11 a.m. Thursday, August 19, the Ministry of Health reports.
216 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 223,443.
The Covid-19 death toll has increased by 11 to 4,727. The figure does not include the deaths of 1,141 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 6,923 active cases. As many as 1,461,464  tests have been performed in the country since the disease outbreak.