Տնտեսություն 10:00 21/08/2021 Հայաստան
Բրիտանական ամենահայտնի Wanderlust ամսագրի հերթական համարում 6 էջ հատկացվել է Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժին
Հայաստանի Զբոսաշրջության կոմիտեի հետ համագործակցության արդյունքում վերջերս Հայաստանում հյուրընկալած Բրիտանական ամենահայտնի Wanderlust ամսագրի գլխավոր խմբագրի այցից հետո օրերս ամսագրում տպագրվել է հոդված Հայաստանի մասին։
ՀՀ Զբոսաշրջության կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ ամսագրի այս համարում 6 էջ հատկացվել է Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժին, որի մասին պատմում է հենց ինքը՝ գլխավոր խմբագիրը։
Ամսագիրը թիրախավորում է Բրիտանիայի ամենաշատ ճամփորդող լսարանին։ Բացի Բրիտանիայից ամսագիրը կարդում են ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Ավստրալիայում, ԱՄԷ-ում և էլի մի շարք երկրներում։
Ամսագիրը թողարկվում է տարեկան 6 անգամ 100․000 տպագիր օրինակով և ունի մոտավորապես 1․500․000 առցանց այցելու։

Общество 14:41 21/08/2021 Армения
В результате сотрудничества с Комитетом по туризму Армении после визита в страну главного редактора известного британского туристического журнала Wanderlust в издании опубликована статья об Армении.
Как сообщается на странице Комитета в соцсети Facebook, в этом выпуске журнала на туристический потенциал Армении выделено 6 страниц, о которых рассказывает главный редактор.
Журнал нацелен на самую путешествующую аудиторию Британии. Кроме Британии журнал читают в США, Канаде, Австралии, ОАЭ и ряде других стран.
Журнал выходит 6 раз в год с 100․000 печатными экземплярами и насчитывает примерно 1․500․000 онлайн-посетителей.