Տնտեսություն 10:00 21/08/2021 Հայաստան
Բրիտանական ամենահայտնի Wanderlust ամսագրի հերթական համարում 6 էջ հատկացվել է Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժին
Հայաստանի Զբոսաշրջության կոմիտեի հետ համագործակցության արդյունքում վերջերս Հայաստանում հյուրընկալած Բրիտանական ամենահայտնի Wanderlust ամսագրի գլխավոր խմբագրի այցից հետո օրերս ամսագրում տպագրվել է հոդված Հայաստանի մասին։
ՀՀ Զբոսաշրջության կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ ամսագրի այս համարում 6 էջ հատկացվել է Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժին, որի մասին պատմում է հենց ինքը՝ գլխավոր խմբագիրը։
Ամսագիրը թիրախավորում է Բրիտանիայի ամենաշատ ճամփորդող լսարանին։ Բացի Բրիտանիայից ամսագիրը կարդում են ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Ավստրալիայում, ԱՄԷ-ում և էլի մի շարք երկրներում։
Ամսագիրը թողարկվում է տարեկան 6 անգամ 100․000 տպագիր օրինակով և ունի մոտավորապես 1․500․000 առցանց այցելու։

Society 14:45 21/08/2021 Armenia
British travel magazine Wanderlust has published a lengthy article on Armenia's tourist attractions. As the Tourism Committee of Armenia reported, the article is authored by the Editor-in-Chief of the magazine who had earlier visited the country. The magazine has devoted six pages to the tourist potential of Armenia as seen through the eyes of the author.
To note, Wanderlust is a British travel magazine, covering adventurous, cultural and special interest travel. Apart from Britain, the magazine is popular in the US, Canada, Australia and number of other countries
It is published six times a year with a print circulation of 100 thousand copies and 1․5 million visitors to its website annually.