Իրավունք 13:09 23/08/2021 Հայաստան
«Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանը՝ կատարելով Նիկոլ Փաշինյանի  քաղաքական ուղիղ ցուցումը, որոշեց իրավական ամենաթողությամբ կալանավորել Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության  պատգամավոր, մեկ ամիս ազատության մեջ գտնվող, մշտապես պատշաճ վարքագիծ դրսևորած պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին:
Կալանքը՝ որպես միակ խափանման միջոց քաղաքական գործերով դիտարկելու ձև, այս իշխանության կայուն ձեռագիրն է, խախտելով սահմանադրական և իրավական սկզբունքները մարդու ազատության իրավունքի վերաբերյալ: Նշվածը պայմանավորված է մեկ անձի ծայրահեղ վախերով:
Անկախության հռչակագրի օրը մեր անկախության դեմ պայքարող իշխանությունները «Հայաստան» խմբակցության երեք պատգամավորի որոշել են պահել պատանդի կարգավիճակում:
Նշվածով մեր հանրությունը ևս մեկ անգամ համոզվեց այս իշխանությունների՝ հանրային համերաշխության հերթական սուտ ու կեղծ օրակարգը որդեգրելու մեջ։
Պատահական չենք համարում, որ այս խայտառակ որոշումը կայացվեց սահմանային լարված իրավիճակի ու կառավարության ծրագրի ներկայացումից առաջ: Մեր արձագանքը այս ապօրինություններին լինելու է համարժեք»։

Политика 14:35 23/08/2021 Армения
Альянс «Армения» выступил с заявлением в связи с решением Апелляционного суда об аресте экс-директора ереванского медицинского центра «Измирлян», депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Армена Чарчяна.
«Судья Апелляционного уголовного суда Рубик Мхитарян, выполнив прямое политическое указание Никола Пашиняна, решил с правовой вседозволенностью арестовать депутата Национального Собрания от фракции «Армения», профессора Армена Чарчяна, который в течение месяца находился на свободе и все это время проявлял подобающее поведение.
Рассматривать арест в качестве единственной меры пресечения – стабильный почерк этой власти, в нарушение конституционных и правовых принципов права человека на свободу. Указанное обусловлено радикальными страхами одного лица.
В день принятия  Декларации о независимости ведущие борьбу против нашей независимости власти решили держать в статусе заложника трех депутатов от фракции «Армения».
Вышеуказанное вновь убеждает наше общество в том, что эти власти привержены принятию очередной ложной и фальшивой повестки общественной солидарности.
Считаем неслучайным, что это позорное решение принято на фоне напряженной ситуации на границе и в преддверии представления программы правительства. Наша реакция на это беззаконие будет соразмерной».