Քաղաքական 15:46 23/08/2021 Հայաստան
Օգոստոսի 22-ին, ժամը 21։00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Արթուր Բորիսի Դավիդյանը, առանց վերադաս հրամանատարության թույլտվության դուրս է եկել մշտական տեղակայման վայրից, ինչից հետո որոշ ժամանակ անց նրա հետ կապը կորել է։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նախնական տեղեկություններով, ավագ լեյտենանտ Դավիդյանը, վատ տեսանելիության պայմաններում մոլորվել է տեղանքում և հայտնվել ադրբեջանական կողմում։
Անմիջապես մեկնարկել են որոնողա-փրկարարական աշխատանքներ, ռուսական կողմի միջնորդությամբ քայլեր են ձեռնարկվում զինծառայողի՝ ադրբեջանական կողմում հայտնվելը հաստատելու ուղղությամբ։

Society 17:24 23/08/2021 Region
On August 22, at around 21:00, servicemen of the N military unit of the RA Armed Forces, senior lieutenant Artur Boris Davidyan, left the place of permanent dislocation without the permission of the superior command, after which the contact with him was lost, Armenia's Defense Ministry reported on Monday.
According to initial information, senior lieutenant Davidyan lost his way due to low visibility of the area and reportedly strayed into the territory controlled by the Azerbaijani armed forces. Search and rescue operation have launched immediately and steps are being taken through the mediation of the Russian side to confirm Davidyan's appearance on the Azerbaijani side, the source said.