Քաղաքական 18:37 24/08/2021 Հայաստան
Օգոստոսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է մերձմոսկովյան Ալաբինո զորավարժարանի տարածքում բացազատված «Բարեկամության տուն» միջոցառմանը, որտեղ իրենց մշակութային տաղավարներն են ներկայացրել Միջազգային բանակային խաղերի մասնակից պետությունները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Արշակ Կարապետյանը ծանոթացել է հայկական տաղավարում ցուցադրվող պատմամշակութային ցուցանմուշներին, շրջել  մասնակից այլ երկրների տաղավարներով:
Այնուհետև ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Պատրիոտ» կենտրոն, որտեղ անցկացվում է «Արմիա 2021» ռազմատեխնիկական համաժողով-ցուցահանդեսը: Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ցուցասրահներով, ծանոթացել ներկայացվող զինատեսակներին:
Պաշտպանության նախարարը նաև աշխատանքային մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ։

Аршак Карапетян провел встречи с руководителями предприятий ВПК
24 августа министр обороны Армении Аршак Карапетян посетил "Дом дружбы" на полигоне Алабино, где развернуты национальные экспозиции о быте, истории и культуре стран-участниц АрМИ-2018.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Республики Армения, Аршак Карапетян ознакомился с выставленными в армянском павильоне историко-культурными экспонатами, осмотрел павильоны других стран-участниц.
Затем министр обороны РА посетил парк «Патриот», где проходит Международный военно-технический форум-выставка «Армия 2021».
Глава оборонного ведомства Армении осмотрел выставочные залы предприятий военно-промышленного комплекса, ознакомился с представленным оружием. Министр обороны также провел ряд рабочих встреч с руководителями предприятий ВПК.