Քաղաքական 15:43 24/08/2021 Հայաստան
Աննա Մկրտչյանին ուժ կիրառելով դուրս հանեցին դահլիճից, Արծվիկ Մինասյանի վերնաշապիկը պատռեցին. Արթուր Խաչատրյան
«Անվտանգության աշխատակիցները «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Աննա Մկրտչյանին ուժ կիրառելով դուրս հանեցին դահլիճից, «Հայաստան» դաշինքի քարտուղար Արծվիկ Մինասյանին վնասեցին, վերնաշապիկը պատռեցին»,- ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի ունեցած միջադեպից հետո լրագրողներին ասաց «Հայաստան» դաշինքի անդամ Արթուր Խաչատրյանը:
Նա նշեց, որ նախագահող Ալեն Սիմոնյանն իր իրավունքները չարաշահելով՝ դուրս հրավիրեց պատգամավոր Աննա Մկրտչրյանին:

Политика 16:05 24/08/2021 Армения
С применением силы вывели из зала заседаний НС Армении Анну Мкртчян, порвали рубашку Арцвика Минасяна – Артур Хачатрян
«Сотрудники службы безопасности с применением силы вывели из зала заседаний Национального Собрания Армении депутата от фракции "Честь имею" Анну Мкртчян, нанесли урон секретарю фракции "Армения" Арцвику Минасяну, порвали у него рубашку», – сообщил в беседе с журналистами после инцидента в зале заседаний парламента депутат от фракции альянса «Армения» Артур Хачатрян.
Он отметил, что председатель НС РА Ален Симонян, злоупотребив своими правами, попросил покинуть зал заседаний парламента Анну Мкртчян.