Wildberries-ի հիմնադիրը գլխավորում է Ռուսաստանի ամենահարուստ կանանց ցուցակը՝ ըստ Forbes-ի
Ռուսական Wildberries առցանց մանրածախ առևտրի գործադիր տնօրեն և հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկը դարձել է Forbes-ի՝ Ռուսաստանի ամենահարուստ կանանց վարկանիշի առաջատարը:
Հրատարակությամբ Բակալչուկի կարողությունը գնահատվում է 13 միլիարդ դոլար:
Նշվում է, որ Բակալչուկի եկամուտը տարվա ընթացքում աճել է 1200% -ով:
Այս ցուցանիշի համար նա Forbes 2021 վարկանիշային աղյուսակից աշխարհի բոլոր միլիարդատերերի շարքում զբաղեցրել է երկրորդ տեղը: Wildberries-ի շրջանառությունը 2020 թվականին կազմել է 437,2 մլրդ ռուբլի:
Վարկանիշի երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Inteco Management-ի նախկին նախագահ Ելենա Բատուրինան, ով իր կապիտալն ավելացրել է Inteko-ի վաճառքից: Բատուրինայի կարողությունը գնահատվում է 1,3 մլրդ դոլար:
Երրորդ տեղը զբաղեցրել է «Չերկիզովո»-ի գլխավոր տնօրեն Լիդիա Միխայլովան և նրա ընտանիքը: Նրանց կարողությունը նույնպես գնահատվում է 1,3 մլն դոլար:
Չորրորդ հորիզոնականը զբաղեցրել է Եկատերինա Ֆեդունը՝ «ԼՈՒԿՕՅԼ» -ի բաժնետեր Լեոնիդ Ֆեդունի դուստրը՝ 900 միլիոն դոլար կարողությամբ, հինգերորդ հորիզոնականը՝ «Սվետոֆոր» զեղչերի ցանցի համասեփականատեր Վալենտինա Շնայդերը և նրա ընտանիքը (650 մլն դոլար):
Ըստ աղբյուրի, անցյալ տարի Ելենա Բատուրինան (1,3 մլրդ դոլար) Forbes- ի վարկանիշի առաջատարն էր, իսկ Տատյանա Բակալչուկը (1,1 մլրդ դոլար) երկրորդ տեղում էր:
2019 թվականին Forbes ամսագիրը ռուս Տատյանա Բակալչուկին ներառել է աշխարհի ամենանշանավոր նոր միլիարդատերերի շարքում:

Экономика 11:00 25/08/2021 В мире
Генеральный директор и основатель российского онлайн-ретейлера Wildberries Татьяна Бакальчук стала лидером рейтинга богатейших женщин России по версии журнала Forbes.
Cостояние Бакальчук оценивается изданием в $13 млрд. Отмечается, что состояние Бакальчук выросло на 1200% за год. По этому показателю она заняла второе место среди всех миллиардеров мира из рейтинга Forbes 2021 года. Оборот Wildberries в 2020 году составил 437,2 млрд рублей.
Второе место в рейтинге заняла бывший президент компании Inteco Management Елена Батурина, которая увеличила свой капитал от продажи компании «Интеко». Состояние Батуриной оценивается в $1300 млн.
Третье место у гендиректора «Черкизово» Лидии Михайловой и семьи. Их состояние также оценивается в $1300 млн.
На четвертой позиции оказалась Екатерина Федун — дочь акционера компании «ЛУКОЙЛ» Леонида Федуна — с состоянием в $900 млн.
На пятой строчке разместилась совладелица сети жёстких дискаунтеров «Светофор» Валентина Шнайдер и семья ($650 млн).
В прошлом году лидером рейтинга Forbes была Елена Батурина ($1,3 млрд), а второе место занимала Татьяна Бакальчук ($1,1 млрд).
В 2019 году журнал Forbes включил россиянку Татьяну Бакальчук в число самых заметных новых миллиардеров в мире.