Քաղաքական 12:49 26/08/2021 Հայաստան
«Նիկոլն ԱԺ-ում նորից աղավաղում ես Սերժ Սարգսյանի խոսքերը։ Այո՛ Ադրբեջանը երբեք չի համաձայնվել Հայաստանի դիրքորոշման հետ, երբե՛ք։ Եվ դա է եղել բանակցությունները փակուղի տանելու հարցը։ Դա է ասել Սերժ Սարգսյանը՝ 2018թ. ապրիլի 17-ին։
Իսկ դու մինչ այսօր չես հասկացե՞լ, թե ինչի համար էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահությունը։
Դու, որ քո բանակցային ապաշնորհ և տգետ քաղաքականության արդյունքում 2018թ աշնանից մտար թուրք-ադրբեջանական ծուղակի մեջ, գոնե ընթացքում չհասկացա՞ր, որ ապագա պատերազմն ես լեգիտիմացնում։
Քեզ, որ այդքան ասում էինք, ճչում էինք (2018-20թթ), որ մեկը մյուսի հետևից սխալներ ես անում, չէի՞ր լսում, թե՞ չլսելու էիր տալիս։
Հիմա Աժ ամբիոնը գրկել ու հրահրած պատերազմի արդարացման փորձեր ես անում, որ ի՞նչ անես։ Սեփական մեղքն ու պատասխանատվությունը ուրիշների վրա բարդելով, կառավարություն չեն ղեկավարում։
Փաստերը աղավաղել չես կարող, դրանք չափից ավելի համառ են։
Հ.Գ. 1
Իսկ գուցե վերջին տարիներին Ադրբեջանը հենց քեզ նման մեկի՞ն էր սպասում, և դրա համա՞ր չէր շտապում բանակցություններով խնդիրը լուծելու։

Политика 20:24 26/08/2021 Армения
«Никол в Национальном Собрании вновь искажает слова Сержа Саргсяна. Да, Азербайджан никогда не был согласен с позицией Армении, никогда.
И в этом причина того, что переговоры зашли в тупик. Серж Саргсян сказал именно это 17 апреля 2018 года.
А ты до сих пор не понял, для чего было сопредседательство Минской группы ОБСЕ?
Ты, который в результате своей бездарной и безграмотной политики с осени 2018 года оказался в турецко-азербайджанской ловушке, хотя бы в процессе не понял, что легитимируешь будущую войну?
Когда тебе столько говорили, кричали (2018-20гг.), что допускаешь одну ошибку за другой, ты не слышал или делал вид, что не слышишь?
Сейчас обнял трибуну парламента и пытаешься оправдать спровоцированную войну, для чего? Перекладывая собственную вину и ответственность на других, не руководят правительством.
Не получится искажать факты, они – более чем упрямые.
P.S. 1 – А может в последние годы Азербайджан ждал именно такого как ты, поэтому не спешил решать конфликт переговорным путем?