Աժ-ում Վազգեն Սարգսյանն ուղղակի և անուղղակի մեղադրվեց ծանր հանցագործությունների մեջ. Վանեցյան
«Ազգային ժողովում եղավ երկու հայտարարություն, որով՝ մեկն ուղղակի, մյուսն անուղղակի, սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը մեղադրվեց ծանր հանցագործությունների մեջ»,- Ազգային ժողովում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
Նա նշեց՝ մեկը՝ պետական հեղաշրջում իրականացնելն էր, մյուսը՝ հայրենիքի դավաճան լինելը, որովհետև սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը եղել է պաշտպանության նախարար և այդ ժամանակահատվածում, անձամբ ինքը ճանաչում է բազմաթիվ մարդկանց, որոնք ազատվել են զինվորական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ երեկ Աժ-ում իր ելույթի ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Խաչատուր Սուքիասյանը խոսել էր Վազգեն Սարգսյանի մասին, մասնավորապես նշելով.
«Վազգեն Սարգսյանը շատ վատ բան է արել Հայաստանի նկատմամբ. ուժային համակարգն ի՞նչ գործ ունի կանգնի քաղաքական ղեկավարությանն ասի՝ սխալ եք, ո՞վ է նա, բայց նրան քաղաքական ուժերը պաշտպանեցի՞ն, երկրում եղավ հեղաշրջում»։
Իսկ ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանն էլ հայտարարել էր. «Պաշտոնապես հայտարարում եմ՝ բոլոր այն պաշտպանության նախարարները, ում ժամանակ փողով կամ զանգով բանակից մարդ է ազատվել, նրանք հայրենիքի դավաճաններ են: Դա բոլոր ժամանակների մասին է»:
- Կրկին ասում եմ՝ կանգ առեք. Արթուր Վանեցյան
- Վանեցյան. Ի վերջո կարո՞ղ եք ներկայացնել, որն է ՀՀ կառավարության դիրքորոշումը ղարաբաղյան հարցով
- Սերժ Սարգսյանի բարի համբավն արատավորող ակնհայտ զրպարտչական տեղեկությունները հերքելու պահանջով նախապատրաստում եմ հայցի հարուցում․ Փաստաբան

Политика 15:04 26/08/2021 Армения
«В Национальном Собрании прозвучало два заявления, по одному из которых – напрямую, по другому – косвенно  Вазгена Саргсяна обвинили в тяжких преступлениях»,- в НС заявил глава блока «Честь имею», председатель партии «Родина», бывший директор СНБ Артур Ванецян.
Он отметил, что первое – осуществление госпереворота, второе, что он был изменником родины, потому что Вазген Саргсян был министром обороны, и в этот период, он лично знает многих людей, освободившихся от воинской службы.
Напомним, что вчера в своем выступлении в парламенте член фракции «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян, в частности, сказал следующее:
«Вазген Саргсян очень плохо поступил в отношении Армении: как могут силовики встать-сказать политическому руководству, что вы не правы, но политические силы его поддержали? В стране случился госпереворот».
А депутат от ГД Айк Саркисян заявил: «Официально заявляю: все те министры обороны, при которых люди освобождались от армии по звонку или за деньги, они предатели родины. Это касается всех периодов».