Առողջություն 11:06 28/08/2021 Հայաստան
Հայաստանում օգոստոսի 27-ին կատարվել է 6995 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 692 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 370 մարդ։ Գրանցվել է մահվան 17 դեպք։ Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, օգոստոսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 240 953 դեպք, որոնցից 225 963-ն` առողջացած, 4812-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1152 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5964 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9026 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 524 481 թեստավորում:

Health 12:58 28/08/2021 Armenia
Armenia has confirmed 692 new cases of coronavirus in the past 24 hours, bringing the national tally to 240,953 as of 11 a.m. Saturday, August 28, the Ministry of Health reports.
370 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 225,963. The Covid-19 death toll has increased by 16 to 4,812. The figure does not include the deaths of 1,152 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 9,026 active cases. As many as 1,524,481 tests have been performed in the country since the disease outbreak.