Իրավունք 11:11 30/08/2021 Արցախ
Օգոստոսի 28-ին Մարտակերտ քաղաքում հայտնաբերված Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի զինծառայողի վերաբերյալ հարուցված քրեական գործը ԱՀ քննչական կոմիտեում վարույթ է  ընդունվել:
Նույն օրն իսկ զինծառայող՝ Ջամիլ Բաբաևը որպես մեղադրյալ է ներգրավել և նրան մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի 350-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածով, 145-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 135-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ և 6-րդ կետերով:
Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ԱՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով նախատեսված կարգով, դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Ворвавшийся в один из домов в Арцахе военнослужащий арестован
28 августа к производству принято уголовное дело, возбужденное по факту обнаружения в Мартакерте азербайджанского военнослужащего.
В тот же день военнослужащий Джамиль Бабаев был привлечен в качестве обвиняемого. Ему предъявлено обвинение по 1 части статьи 350, по статье 316, по части 1 статьи 145, части 1 статьи 135 и по пунктам 2, 3, 4, и 6 части 2 статьи 133 УК Арцаха.
Следственный комитет Республики Арцах сегодня сообщает, что в качестве меры пресечения в отношении Бабаева избрано содержание под стражей.
- Уголовное дело в отношении ворвавшегося в квартиру в Мартакерте передано в СК
- В телефоне задержанного в Мартакерте азербайджанца обнаружили большое количество фото и видеоматериалов