Իրավունք 11:11 30/08/2021 Արցախ
Օգոստոսի 28-ին Մարտակերտ քաղաքում հայտնաբերված Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի զինծառայողի վերաբերյալ հարուցված քրեական գործը ԱՀ քննչական կոմիտեում վարույթ է  ընդունվել:
Նույն օրն իսկ զինծառայող՝ Ջամիլ Բաբաևը որպես մեղադրյալ է ներգրավել և նրան մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի 350-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածով, 145-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 135-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ և 6-րդ կետերով:
Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ԱՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով նախատեսված կարգով, դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Law 12:43 30/08/2021 NKR
An Azerbaijani soldier, who was detained in an apartment in the Artsakh Republic on 26 August, has been remanded into pre-trial custody, Artsakh’s Investigative Committee said in a statement on Monday.
The serviceman, identified as Jamil Babayev, forcibly entered an apartment in the town of Martakert and threatened to kill the children living in the house.
A criminal case has been initiated and charges on illegal crossing of the Artsakh border, threatening to murder the minors and espionage have been brought against him under Articles 350, 316, 145, 135 and 133 of the country’s Criminal Code.