Քաղաքական 14:35 31/08/2021 Աշխարհում
Ռուս երգիչ Պրոխոր Շալյապինի կինը՝ Տատյանա Կլաուդիա Դեւիսը, ով ավելի վաղ կորոնավիրուսային վարակով հիվանդանոց էր տեղափոխվել, ծանր վիճակում է։ Արտիստի խոսքով՝ Տատյանային միացրել են թոքերի արհեստական օդափոխության սարքին։  Այս մասին գրում է «life.ru»-ն։
«Ոչ մի նորություն։ Նա ծանր վիճակում գտնվում է, միացված է թոքերի արհեստական օդափոխության սարքին, մի քանի օր կապի չի դուրս գալիս, ցավոք, ոչ մի լավ բան», - տեղեկությունը հաստատել է Պրոխորը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Պրոխոր Շալյապինի կինը՝ Կանադայի քաղաքացի Տատյանա Կլաուդիա Դեւիսը, հիվանդանոց է տեղափոխվել հարսանիքից անմիջապես հետո: Նա կտրուկ սկսել է իրեն վատ զգալ։ Կնոջ արյան մեջ թթվածնի մակարդակը նվազել է մինչեւ 60, 95-ի նորմայի դեպքում:

Супругу Шаляпина после свадьбы подключили к аппарату ИВЛ
Новая супруга российского певца Прохора Шаляпина — 42-летняя гражданка Канады Татьяна Клаудиа Дэвис находится с коронавирусной инфекцией в больнице в тяжёлом состоянии. Об этом сообщает Лайф со ссылкой слова на артиста.
"Новостей никаких. Она на [аппарате] ИВЛ в тяжёлом состоянии, не выходит на связь несколько дней, к сожалению, ничего хорошего", — рассказал нам певец.
Ранее сообщалось, что жена Прохора Шаляпина попала в больницу после свадьбы, заразившись коронавирусом. Миллионерша почувствовала себя плохо, уровень содержания кислорода в её крови снизился до 60 процентов при норме в 95.