Հասարակություն 15:20 03/09/2021 Հայաստան
Սեպտեմբերի 3-ին տեղական ժամանակով ժամը 14:29-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 10:29-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.18⁰ և արևելյան երկայնության 43.94⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Վրաստան-Հայաստան սահմանային գոտի` Բավրա գյուղից 13 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
ՀՀ ԱԻ նախարարության հաղորդմամբ, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4-5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ տարածքում` Շիրակի մարզի Սարագյուղ, Զույգաղբյուր, Ամասիա, Աշոցք, Թավշուտ, Բավրա և Լոռու մարզի Շիրակամուտ գյուղերում` 3 բալ ուժգնությամբ:

Society 16:06 03/09/2021 Armenia
An earthquake of 3.3 magnitude was registered in Armenia’s Shirak province on Friday at about 14:29 (GMT 10:29), National Service for Seismic Protection reported. The geographical coordinates of the epicenter were northern latitude 41.18⁰ and eastern longitude 43.94⁰. The quake was recorded 13 km northeast of Bavra village on the Armenian-Georgian border. The epicenter of the earthquake was on the depth of 10 kilometers.
According to the source, the earthquake was felt in Saragyugh, Zuygaghbyur, Amasia, Ashotsk, Bavra villages of Shira province, and in Shirakamut village of Lori province with 3 point.