Քաղաքական 10:09 04/09/2021 Հայաստան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, որ նոր է վերադարձել Արցախից, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Հետպատերազմական շրջանի ամենամեծ խնդիրներից մեկն այն է, որ մեր ժողովրդին փորձում են հոգեբանորեն ոչնչացնել։
Կեղծ խաղաղասիրական մղումներով և «խաղաղության դարաշրջան» խոստանալով իրականում փորձ է արվում և՛ զինված ուժերում, և՛ հասարակության մեջ կոտրել պայքարի ոգին։
Մեզ փորձում են համոզել, որ հայը հաղթելու շանս չուներ և չունի, մեզ փորձում են համոզել, պայքարելու իմաստ այլևս չկա՝ ամեն ինչ կորած է և որպես վերջնանպատակ հասարակությանը պատրաստում նոր զիջումների՝ համոզելով, թե առանց դրա խաղաղություն չի լինելու։
Հետընտրական ապատիան պետք է արագ հաղթահարել, փոփոխության ենթարկել պայքարի ավանդական մեթոդները և ժողովրդի հետ խոսել իր համար ընկալելի լեզվով»։

Политика 10:44 04/09/2021 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», учредитель аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян, который недавно вернулся из Республики Арцах (НКР), на своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«Одна из самых крупных проблем поствоенного периода заключается в том, что наш народ пытаются психологически уничтожить.
Ложными миролюбивыми мотивами и обещаниями "эпохи мира" делается попытка и в Вооруженных силах, и в обществе сломить дух борьбы.
Нас пытаются убедить, что у армян не было шансов на победу и нет, нас пытаются убедить, что смысла бороться более нет – все потеряно. И в качестве конечной цели общество подготавливают к новым уступкам, убеждая, будто без них мира не будет.
Поствыборную апатию необходимо быстро преодолеть, изменить традиционные методы борьбы и говорить с народом на понятном ему языке».