Ռուստամ Մուրադովն ավարտում է իր առաքելությունն Արցախում
Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին, որն ավարտում է իր առաքելությունը՝ որպես Արցախի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Արշակ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ Արցախում խաղաղության պահպանման գործում ներդրած ջանքերի համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը, քննարկվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելության ընթացքը, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Politics 20:38 06/09/2021 NKR
Armenia's Defense Minister Arshak Karapetyan received on Monday the Commander of Russian Peacekeeping Contingent in Artsakh, Lieutenant-General Rustam Muradov, the press service at the ministry reported.
"Arshak Karapetyan thanked Lieutenant-General Rustam Muradov for efforts in maintaining peace in Artsakh and wished him success in his future endeavors”," the press release said.
"During the meeting, attended also by the Defense Attache of the Russian Embassy to Armenia Colonel Igor Shcherbakov, discussed were the course of the peacekeeping mission in Artsakh as well as the situation on the Armenian-Azerbaijani border," the source said.