Ռուստամ Մուրադովն ավարտում է իր առաքելությունն Արցախում
Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին, որն ավարտում է իր առաքելությունը՝ որպես Արցախի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Արշակ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ Արցախում խաղաղության պահպանման գործում ներդրած ջանքերի համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը, քննարկվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելության ընթացքը, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրադրությունը»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Политика 20:13 06/09/2021 Армения
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 6 августа принял командующего российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, завершающего свою миссию в качестве командующего контингентом. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
«Глава армянского оборонного ведомства поблагодарил Мурадова за вклад в сохранение мира и пожелал успехов в дальнейшей деятельности.
В ходе встречи, на которой присутствовал и военный атташе при посольстве России в Армении полковник Игорь Щербаков, был обсужден ход миротворческой миссии в Нагорном Карабахе, а также ситуация на армяно-азербайджанской границе»,- отмечается в сообщении.