Իրավունք 09:30 07/09/2021 Աշխարհում
Լիբիայի նախագահական խորհուրդը բանտից ազատ է արձակել Լիբիայի նախկին առաջնորդ Մուամար Քադաֆիի անձնական քարտուղար Ահմեդ Ռամադանին: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Մուամար Քադաֆիի անձնական քարտուղարը և տեղեկատվության բյուրոյի ղեկավարը, Լիբիայի իշխանությունների հայտարարության համաձայն, ազատ է արձակվել այլ քաղաքական բանտարկյալների հետ միասին, որոնք լիովին կրել են իրենց պատիժները կամ ճաղերի հետևում են գտնվել առանց դատարանի վճռի:
«Նախագահական խորհուրդը կշարունակի իր աշխատանքը համապարփակ ազգային հաշտեցման հասնելու շրջանակներում՝ համակարգելով մնացած բանտարկյալներին ազատ արձակելու ջանքերը, որոնց նկատմամբ ոչ մի դատական որոշում չի կայացվել»,-ասված է Լիբիայի իշխանության բարձրագույն մարմնի հայտարարության մեջ:

Право 09:59 07/09/2021 В мире
Президентский совет Ливии освободил из тюрьмы личного секретаря бывшего ливийского лидера Муаммара Каддафи Ахмеда Рамадана.
Личный секретарь и глава бюро информации Муаммара Каддафи, согласно заявлению властей Ливии, был "освобожден вместе с другими политическими заключенными, которые полностью отбыли свои сроки, либо находились за решеткой без приговора суда".
"Президентский совет продолжит свою работу в рамках возложенных на него задач по достижению всеобъемлющего национального примирения, координируя усилия по освобождению оставшихся заключенных, в отношении которых не было вынесено никаких судебных решений", - говорится в заявлении высшего органа власти Ливии, передает РИА Новости.