Տնտեսություն 17:50 07/09/2021 Հայաստան
Բանկից մանրամասնում են, որ ծրագիրը բացառիկ հնարավորություն է 21-27 տարեկան այն երիտասարդների համար, որոնք ցանկանում են իրենց մասնագիտական ուղին սկսել Ամերիաբանկում, ձեռք բերել նոր հմտություններ և փորձ, դառնալ մրցունակ մասնագետներ:
Այս տարի «Ամերիա Սերունդ 13» ծրագրի մասնակից երիտասարդները մասնագիտանալու են բիզնեսի սպասարկման ոլորտում` մասնակցելով դասընթացների, ստեղծարար քննարկումների, գտնելու են մարդակենտրոն լուծումներ և բացահայտելու են գերազանց սպասարկման գաղտնիքները, ձեռք են բերելու մասնագիտական հմտություններ, ծանոթանալու են նորարար մոտեցումների` ուղղորդում ստանալով արհեստավարժ Ամերիացիների կողմից:
Ընտրական փուլերը հաղթահարած երիտասարդները երեք ամիս շարունակ ստանալու են գործնական գիտելիքներ` ծանոթանալով ժամանակակից բիզնեսի առաջատար փորձին: Անհրաժեշտ է ունենալ բարձրագույն մասնագիտական կրթություն, հաղորդակցման հմտություններ, պատասխանատվության զգացում և նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու և անընդհատ զարգանալու ցանկություն:
Ամերիա Սերունդը յուրօրինակ հարթակ է գործատուի և թիրախային բուհերի երիտասարդ մասնագետների միջև`  նրանց համար ստեղծելով մասնագիտական աճի և առաջխաղացման հնարավորություն:
Ծրագրի ավարտին ձեռք բերված գիտելիքներն ու փորձը լավագույնս կիրառած երիտասարդներին հնարավորություն կտրվի շարունակելու իրենց մասնագիտական ուղին Ամերիաբանկում` աշխատանքի անցնելով մասնաճյուղային մեծ ցանցում կամ  կոնտակտային կենտրոնում:
Բանկից տեղեկացնում են նաև, որ ծրագրի ընթացքում մասնակիցները վարձատրվելու են:
2012թ.-ից մինչ այսօր իրականացվել է «Ամերիա Սերունդ» թվով 12 ծրագիր, որոնց արդյունքում Ամերիա թիմին է միացել ավելի քան 230 թիմակից:
«Ամերիա սերունդ» ծրագրի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ: Դիմումներն ընդունվում են մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 21-ը ներառյալ:

Экономика 19:13 07/09/2021 Армения
Как сообщают из банка, программа представляет собой уникальную возможность для молодых людей в возрасте от 21 года до 27 лет, желающих начать свой профессиональный путь в Америабанке, приобрести новые навыки и опыт, стать конкурентоспособными специалистами.
В текущем году участники программы «Поколение Америя 13» будут специализироваться в сфере бизнес обслуживания, посещая тренинги и творческие дискуссии, будут находить человекоцентричные решения и ключ к секретам отличного обслуживания клиентов, приобретут профессиональные навыки и ознакомятся с инновационными подходами под руководством опытных Америйцев.
Молодые люди, преодолевшие этапы отбора, будут получать практические знания в течение трех месяцев, знакомясь с передовым опытом ведения современного бизнеса. Для участия в программе требуется высшее профессиональное образование, навыки общения, чувство ответственности, а также желание приобретать новые знания и непрерывно развиваться.
«Поколение Америя» - уникальная платформа для работодателя и молодых выпускников лучших целевых вузов, предоставляющая им широкие возможности для профессионального и карьерного роста.
По завершении программы участники, наилучшим образом применившие приобретенные знания и опыт, получат возможность продолжить свою карьеру в Америабанке, став сотрудниками одного из многочисленных филиалов или контактного центра банка.
Отмечается, что на протяжении всей программы участники будут получать определенную оплату.
С 2012г. по настоящее время было реализовано 12 программ «Поколение Америя», в результате которых к команде Америабанка присоединилось более 230 сотрудников.