Հայաստանում ամուսնալուծություններն ավելացել են
Այս տարվա հունվար-հուլիս ամիսներին Հայաստանում գրանցվել է 2 440 ամուսնալուծություն։ Հայաստանի վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ամուսնալուծություններն անվելացել են 35 տոկոսով։
Համեմատության համար նշենք, որ 2020-ի առաջին վեց ամիսների ընթացքում գրանցվել էր ամուսնալուծության 1 807 դեպք, իսկ 2019-ի առաջին կիսամյակում՝ 2 150։
Միաժամանակ ավելացել են ամուսնությունները, ինչն ակնկալվում էր համավարակով պահմանավորված անցած տարվա խիստ սահմնափակումներից ու պատերազմից հետո։
Այս տարվա հունվար-հուլիս ամիսներին գրանցվել է 9 629 ամուսնություն, ինչը 49.6 տոկոսով ավելի է 2020-ի նույն ժամանակահատվածում գրանցված ամուսնությունների թվից։

Society 17:27 10/09/2021 Armenia
Armenia has registered 2,440 divorces from January to July this year, which is 35% more compared to the like period of the previous year, the latest figures released by the State Statistical Committee suggest.
To note, in the first six months of 2020, the divorce number stood at 1,807 and 2,150 - in 2019.
According to the official statistics, the marriage rate has also grown. 9, 629 marriages were formalized in Armenia in the reporting period as expected after imposed restrictions due to the coronavirus pandemic and the war in 2020. The figure of registered marriages is 49.6% higher to compare with previous year’s data.