Քաղաքական 18:31 10/09/2021 Հայաստան
Այսօր տեղի է ունեցելՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Քննարկվել և հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի և սեպտեմբերի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, սահմանվել նաև հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Սեպտեմբերի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 3 հարց:
ԱԺ կայքից նաև տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` կառավարության նախաձեռնությամբ 2021 թվականի սեպտեմբերի 24-ին` ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Օրակարգում է՝  «Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին:

Политика 18:57 10/09/2021 Армения
Сегодня состоялось заседание Совета Национального собрания РА, которое провел спикер парламента Ален Симонян.
Были обсуждены и утверждены проекты повесток дня второй сессии НС 8-го созыва и очередных заседаний, созывающихся 13 сентября, была установлена также очередность обсуждения вопросов повестки дня очередных заседаний.
В проект повестки дня заседаний Нацсобрания на 13 сентября включено три вопроса.
Согласно информации, опубликованной на сайте НС, согласно статье 100 Конституции РА и статье 41 конституционного закона «Регламент Национального Собрания», по инициативе правительства 24 сентября 2021 года в 11:00 решением спикера парламента будет созвано внеочередное заседание НС по установленной инициатором повестке дня.
На повестке дня: О внесении изменений и поправок в закон «Об административно-территориальном делении Республики Армения» и О внесении поправок и изменения в закон «О местном самоуправлении».