Առողջություն 12:18 10/09/2021 Հայաստան
Հայաստանում սեպտեմբերի 9-ին կատարվել է 6783 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 669 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ, առողջացել է 586 մարդ, մահացել  է 11 մարդ։
Ան տվյալներով, սեպտեմբերի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  247 666 դեպք, որոնցից  231 406-ն` առողջացած, 4979-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10111 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 600 933 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1170 է:

Здоровье 12:57 10/09/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 669 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6783 тестах), выздоровели 586 человек, зарегистрировано 11 случаев смерти.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 10 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 247 666.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 231 406 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4979.
Фактически на лечении на данный момент находятся 10111 пациентов. В общей сложности было проведено 1 600 933 тестирования.
За минувшие сутки зарегистрированы также 1 случай смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациента был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1170.