Առողջություն 12:18 10/09/2021 Հայաստան
Հայաստանում սեպտեմբերի 9-ին կատարվել է 6783 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 669 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ, առողջացել է 586 մարդ, մահացել  է 11 մարդ։
Ան տվյալներով, սեպտեմբերի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  247 666 դեպք, որոնցից  231 406-ն` առողջացած, 4979-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10111 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 600 933 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1170 է:

Health 13:08 10/09/2021 Armenia
Armenia has confirmed 669 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 247,666 as of 11 a.m. Friday, September 10, the Ministry of Health reports.
586 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 231,406.
The Covid-19 death toll has increased by 11 to 4,979. The figure does not include the deaths of 1,170 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 10,111 active cases. As many as 1,600,933 tests have been performed in the country since the disease outbreak.