15:24 22/09/2021 Հայաստան
Սեպտեմբերի 13-ից 19-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 604 դեպք, որից 311-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 202 հրդեհի, 2 փլուզման, 1 ուժեղ քամու, 8 ինքնասպանության փորձի դեպք, 84 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 179 կենցաղային կանչ:
ԱԻ նախարարության ամփոփ տվյալներով, տուժել է 98 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 5 քաղաքացի: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 12 մահ:
Արձանագրվել է թունավորման 4 դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 4 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 6 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 4 տրանսպորտային միջոց։

The National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations recorded a total of 604 cases from 13 to 19 September, of which 311 were emergent.
The number included 202 fires, 2 collapse cases, 1 strong wind case, 8 suicide attempts, 84 road traffic accidents, as well as 179 household calls, the ministry reported on Wednesday.
A total of 98 people were affected. 5 citizens were rescued due to rapid rescue operations.
The crisis management center reported 12 fatalities last week.
Also, 4 cases of poisoning were registered.
4 vehicles got stuck over the past week due to the weather conditions or other circumstances. Rescuers rendered assistance to 6 citizens, taking 4 vehicles to a safe place.