Առողջություն 17:46 22/09/2021 Հայաստան
Պրեմիում դասի VISA Signature  քարտատեսակը ճամփորդությունը ավելի շահավետ դարձնելու տարբեր հնարավորություններ է առաջարկում: Իսկ Կոնվերս բանկից ստացված այդ քարտատեսակը նաև հավելյալ հնարավորություններ է ընձեռում: Մասնավորապես, Բանկի VISA Signature  քարտապանները՝ մինչև 14 տարեկան երկու երեխայի հետ Զվարթնոց օդանավակայանի  Business Lounge-ի ծառայություններից կօգտվեն առանց մուտքի և սպասարկման վճարի: Մուտքի վավերացման համար քարտից կգանձվի ընդամենը 100 դրամ: Նրանք հնարավորություն ունեն նաև ստանալ վարկային սահմանաչափ, որը կարող են օգտագործել նաև  ուղևորությունների նպատակով:
Իսկ 2021թ աշնանը ամենապահանջված զբոսաշրջային ուղղությունները արդեն հայտնի են:
Բացի թավշյա եղանակով ու հիանալի ծովափերով հայտնի Եգիպտոսից, ԱՄԷ-ից, Հունաստանից ու Կիպրոսից, աշնանը կարելի է հանգիստը վայելել.
-Թունիսում, որտեղ զբոսաշրջիկներին խոստանում են հիանալի էթնիկ տուրեր, անկրկնելի մթնոլորտ ու հիանալի ծովափեր,
-Իսպանիայում, որտեղ աշնանը ջրի միջին ջերմաստիճանը +23°C է , իսկ միջնադարյան ամրոցների ու ճարտարապետական կոթողների պակաս չի զգացվում,
-Յուրօրինակ մշակույթով ու խոհանոցով, զբոսաշրջային ավանդույթներով հայտնի Թայլանդում,
-Բուլղարիայում, որը 2021-ին առաջարկում է ամենամատչելի տուրիստական ծառայությունները  Եվրոպայում:
Իսկ ճանաչողական տուրիզմը նախընտրողները կարող են այցելել.
- Բրագա՝ Պորտուգալիա-Բրագան այցելության ֆանտաստիկ վայր է՝ գեղեցիկ ու խնամված այգիներով, պատմաճարտարապետական հուշարձաններով ու յուրօրինակ մթնոլորտով, որոնց շնորհիվ քաղաքում զբոսաշրջիկների պակաս չի զգացվում ողջ տարին: Իր յուրօրինակ աստիճանավանդակով հայտնի Բոն Զեժուշ եկեղեցին, պատմական կենտրոնը, Բիսկաինյուշ ամրոցն՝ իր այգիներով, Սմերյո սրբավայրը, Պոպուլո մենաստանը փոքր մասն են այն գրավչությունների, որոնք կազմում են Բրագայի տուրիստական դեմքը:
- Ցավտատ՝ Խորվաթիա- Սարերով շրջապատված Ցավտատը Խորվաթիայի ամենահարավային առափնյա հանգստավայրն է: Հայտնի է իր հարուստ բնությամբ, գեղեցիկ ճարտարապետությամբ և լավ ափերով:
-Կոտոր՝ Չեռնոգորիա- Քաղաքը ներառված է Յունեսկոյի համաշխարհային ժառանգության ցանկում: Այն միջնադարյան փոքրիկ, հեքիաթային բնակավայր է հիշեցնում: Քաղաքում տիրող մթնոլորտով և ճարտարապետական միջավայրով այն պարտական է վենետիկցիներին, որոնք 400 տարի իշխել են քաղաքում՝ այն հեռու պահելով պատերազմներից:
Որ դուք 21-րդ դարում եք, կարող եք հասկանալ միայն ծովափին կայանված բազմաթիվ նոր ու թանկարժեք նավերից:

Экономика 17:54 22/09/2021 Армения
Премиальная карта VISA Signature предлагает различные возможности для более выгодных путешествий. И этот тип карты, выпущенной Конверс Банком, также дает дополнительные возможности.
Как сообщают из банка, в частности, держатели карт VISA Signature банка, вместе с двумя детьми в возрасте до 14 лет, будут иметь доступ к услугам бизнес-зала аэропорта «Звартноц» без платы за вход и платы за обслуживание. С карты будет списано всего 100 драмов РА для подтверждения въезда. Держателям карт также будет предоставлена возможность получения кредитного лимита, который также можно использовать в целях путешествий.
Самые популярные туристические направления осени 2021 года хорошо известны. Помимо Египта, ОАЭ, Греции и Кипра, известных своей бархатной погодой и живописными пляжами, также можно выбрать следующие направления для осеннего отдыха:
- Тунис, где туристам обещают прекрасные этнические туры, неповторимую атмосферу и прекрасные пляжи,
- Испания, где средняя температура воды на пляжах осенью достигает +23°C, с множеством исторических достопримечательностей - средневековых замков и памятников архитектуры,
- Таиланд, известный своей уникальной культурой, кухней и туристическими традициями,
-Болгария, которая в 2021 году предлагает самые доступные туристические услуги в Европе.
Тем, кто предпочитает познавательный вид туризма, стоит рассмотреть такие направления, как:
- Брага, Португалия - Брага - фантастическое место для посещения, с красивыми и ухоженными садами, историческими и архитектурными памятниками и уникальной атмосферой, благодаря которой город не испытывает недостатка в туристах круглый год. Известная своей уникальной лестницей, церковь Бон-Жезус, исторический центр, Бискейнская крепость с ее садами, святилище Смерджо и монастырь Популо - вот лишь некоторые из достопримечательностей, составляющих туристическую идентичность Браги.
- Цавтат, Хорватия - Окруженный горами Цавтат - самый южный прибрежный курорт в Хорватии. Он славится своей богатой природой, красивой архитектурой и удобными морскими берегами.
- Котор, Черногория - город внесен в Список всемирного наследия ЮНЕСКО. Он напоминает небольшое сказочное средневековое поселение. Своей уникальной атмосферой и архитектурным обликом город обязан венецианцам, которые правили городом на протяжении 400 лет, защищая его от войн. О том, что вы находитесь в 21 веке, напоминают только многочисленные новые и роскошные корабли, припаркованные на берегу.