Քաղաքական 17:03 29/09/2021 Հայաստան
Չնայած Հայաստանում առկա սոցիալ-տնտեսական ծանր իրավիճակին, ինչի հետևանքով նույնիսկ պետպատվերով բուժումներն են կասեցված,  ԱԺ-ում հաջորդ տարվա համար էլ պրագևատրումների ախորժակ ունեն։
Ի պատասխան Panorama.am-ի այն հարցին, թե 2022-ի համար ինչքա՞ն գումար է նախատեսվում հատկացնել ԱԺ-ին՝ պատգամավորներին պարգևավճար տրամադրելու համար, ԱԺ աշխատակազմից պատասխանել են՝ 722.3 մլն դրամ։
Նշենք, որ 7-րդ գումարման ԱԺ-ին պարգևատրումների համար տրամադրվել է 1604.9 մլն դրամ, որից  322 մլն դրամը հետ է փոխանցվել պետական բյուջե, իսկ 8-րդ գումարման ԱԺ-ին խրախուսումների, պարգևատրումների համար հատկացվել է 787.3 մլն դրամ։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ֆինանսների նախարարությունից Panorama.am-ին հայտնել էին, որ պատգամավորներին պարգևավճարներ տրամադրվում են Նիկոլ Փաշինյանի՝ իշխանության գալուց հետո, 2019 թվականից։

Политика 19:43 29/09/2021 Армения
Несмотря на тяжелое социально-экономическое положение в Армении, в результате чего приостановлено даже лечение по госзаказу, в Национальном Собрании республики есть аппетит для премий и в следующем году.
На вопрос Panorama.am, какую сумму планируется выделить Национальному Собранию в 2022 году для премирования депутатов, в аппарате НС ответили – 722,3 млн драмов.
Отметим, что Национальному Собранию 7-го созыва на премии было выделено 1604,9 млн драмов, из которых 322 млн драмов было перечислено обратно в госбюджет, а Национальному Собранию 8-го созыва для поощрений и премий выделено 787,3 млн. драмов.
Напомним, ранее Panorama.am в министерстве финансов сообщили, что депутатам премии предоставляются после прихода к власти Никола Пашиняна – с 2019 года.