Մշակույթ 13:58 11/10/2021 Հայաստան
Եվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում հոկտեմբերի 17-24-ը «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի վերաբացված ճեմասրահներում կանցկացվի «Հայաստան-Ֆրանսիա. մշակութային երկխոսություն» խորագրով ցուցահանդես` համաշխարհային ճանաչում ունեցող ֆրանսահայ անվանի գեղանկարիչներ Գառզուի (Գառնիկ Զուլումյան, 1907 – 2000թթ.) և Ժանսեմի (Հովհաննես Սեմերջյան, 1920 – 2013թթ.) գրաֆիկական աշխատանքների ցուցադրությամբ:
Համերգարահի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Եվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 19:00 կկայանա ցուցահանդեսի պաշտոնական բացումը, որին կհաջորդի «Կադանս» անսամբլի համերգը:
Երեկոյի ընթացքում կհնչեն Շառլ Ազնավուրի, Ժորժ Գարվարենցի, Միշել Լեգրանի, Ռիչարդ Գալիանոյի, Աստոր Պիացոլայի, ինչպես նաև Արամ Խաչատրյանի, Առնո Բաբաջանյանի և այլ կոմպոզիտորների ստեծագործություններ:
Իսկ հոկտեմբերի 24-ին, ժամը 19:00 կանցկացվի ցուցահանդեսի փակման արարողությունը, որին կհաջորդի կամերային երաժշտության համերգ:
Ելույթ կունենան Ղ. Սարյանի անվան լարային քառյակը և Լիլիթ Զաքարյանը (դաշնամուր)։
Նշենք, որ նախագիծն իրականացվում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության, Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության և Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանի հետ համագործակցությամբ:

Культура 18:41 11/10/2021 Армения
В рамках Дней европейского наследия с 17 по 24 октября в фойе концертного зала «Арно Бабаджанян» состоится выставка «Армения-Франция: культурный диалог», на которой будут представлены графические работы всемирно известных французских художников армянского происхождения Гарзу (Гарник Зулумян, 1907 – 2000 гг.) и Жансема (Ованнес Семерджян, 1920 – 2013 гг.).
Как сообщают из концертного зала, официальное открытие выставки состоится 17 октября, 19:00. За ним последует концерт ансамбля «Каданс».
На открытии прозвучат произведения Шарля Азнавура, Жоржа Гарваренца, Мишеля Леграна, Ричарда Галиано, Астора Пьяцоллы, а также Арама Хачатуряна, Арно Бабаджаняна и других композиторов.
А 24 октября состоится закрытие выставки, за которым последует концерт камерной музыки.
Выступят Струнный квартет имени Г. Сарьяна и Лилит Закарян (фортепиано).
Программа реализуется при сотрудничестве Министерства НОКС РА, посольства Франции в Армении и Музея современного искусства Еревана.