Քաղաքական 20:39 14/10/2021 Հայաստան
Հոկտեմբերի 14-ին ԱՊՀ նախարարների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Մինսկում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
«Հայաստանի ու Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են հայ֊ռուսական բազմոլորտ համագործակցությանը և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող խնդիրների շուրջ։ Արարատ Միրզոյանը և Սերգեյ Լավրովը քննարկել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը առնչվող հարցեր»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Политика 20:47 14/10/2021 Армения
Министры иностранных дел Армении и РФ Арарат Мирзоян и Сергей Лавров в ходе встречи в Минске обсудили вопросы, связанные с урегулированием нагорно-карабахского конфликта, сообщает пресс-служба МИД Армении.
«Главы внешнеполитических ведомств Армении и России обсудили вопросы, касающиеся армяно-российского многопланового сотрудничества и дальнейшего развития союзнических отношений.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам международной  и региональной безопасности и стабильности. Арарат Мирзоян и Сергей Лавров также обсудили вопросы, связанные с урегулированием нагорно-карабахского конфликта, говорится в сообщении.
Напомним, по инициативе российской стороны 14 октября в Минске также состоялась встреча министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана»,- сказано в сообщении.