Առողջություն 10:02 15/10/2021 Արցախ
Երեկ երեկոյան ադրբեջանական կողմի արձակած կրակի հետևանքով վիրավոր վեց զինծառայողներից երկուսը վիրահատվել են։ Վիրահատությունը լավ է անցել, նրանց վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։
«Այսօրվա ընթացքում նրանք կտեղափոխվեն հիվանդասենյակ»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում փոխանցեց Արցախի Հանրապետության  առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար  Անգելինա Իսախանյանը։
Այսօր առավոտյան վիրավորներին այցելած առողջապահության նախարար  Միքայել Հայրիյանը փոխանցել է, որ մյուս չորս վիրավորների վիճակը լավ է, գտնվում են բժիշկների հսկողության ներքո։
Հիշեցնենք, որ  հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել վեց զինծառայող:

Здоровье 10:48 15/10/2021 НКР
Двое из раненных накануне вследствие обстрела азербайджанской стороной шести армянских военнослужащих прооперированы. Операции прошли успешно, их состояние оценивается как средней тяжести.
«Сегодня они будут переведены в палату»,- в беседе с Panorama.am заявила пресс-секретарь министра здравоохранения Республики Арцах Ангелина Исаханян.
Сегодня утром раненых посетил министр здравоохранения Микаел Айриян, сообщив, что состояние остальных четырех раненых хорошее, они находятся под контролем врачей.
Напомним, что вечером 14 октября ВС Азербайджана открыли огонь по боевой позиции Армии обороны, расположенной на восточной границе Арцаха, в результате чего шесть военнослужащих получили ранения.