Քաղաքական 17:24 15/10/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը այցելել է երեկվա ադրբեջանական ագրեսիայից վիրավորված բոլոր վեց զինվորներին: Այս մասին նա գրառում է արել իր Ֆեյսբուքյան էջում, որում մասնավորապես ասվում է.
«Այսօր առավոտյան ԱՀ առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանի ու Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանի հետ միասին այցելել ենք երեկվա ադրբեջանական ագրեսիայից վիրավորված բոլոր վեց զինվորներին:
Նրանցից հետաքրքրվել ենք իրենց ինքնազգացողությունից, կարիքներից ու տրամադրությունից: Բուժանձնակազմը ներկայացրել է վիրավորների առողջական վիճակը՝ զեկուցելով, որ վիրահատական միջամտությունների արդյունքում արդեն միայն մեկի վիճակն է գնահատվում ծանր, սակայն նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Տեղում տվել եմ համապատասխան ցուցումներ վիրավորների բուժսպասարկումն ամենաբարձր մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ՝ միևնույն ժամանակ հատուկ շնորհակալություն հայտնելով բուժանձնակազմին ցուցաբերած սրտացավության ու արհեստավարժության համար:
Տղերքի բարոյահոգեբանական վիճակը ամուր է, և, համոզված եմ, նրանք արագ կհաղթահարեն այս դժվարությունները:

Здоровье 17:53 15/10/2021 НКР
Государственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян навестил сегодня всех шестерых военнослужащих, получивших ранения вечером 14 октября в результате инициированной азербайджанскими вооруженными силами агрессии. Об этом он сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
«Сегодня утром с защитником прав человека Республики Арцах Гегамом Степаняном и министром здравоохранения Микаелои Айрияном посетили всех шести военнослужащих, получивших ранения вечером 14 октября в результате азербайджанской агрессии.
Мы поинтересовались их самочувствием, потребностями и настроением. Медперсонал представил состояние здоровья раненых, сообщив, что после хирургических вмешательств состояние только одного из них оценивается как тяжелое, но его жизни ничего не угрожает.
На месте дал соответствующие указания организовать медобслуживание раненых на самом высоком уровне, одновременно выразив особую благодарность медперсоналу за проявленные сердобольность и профессионализм.
Моральное-психологическое состояние ребят – крепкое, уверен, что они быстро преодолеют эти трудности.