Առողջություն 12:36 16/10/2021 Արցախ
Հոկտեմբերի 14-ի սահմանային միջադեպի հետևանքով վիրավորված և Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին հոկտեմբերի 16-ին  այցելել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, բանակի հրամանատարը հետաքրքրվել է բուժման ընթացքով, շնորհակալություն հայտնել տղաներին ծառայության համար և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Զինվորական բժիշկները հավաստիացրել են Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարին, որ վիրավորների ապաքինումը ընթանում է առանց բարդությունների և ժամանակ անց, նրանք հնարավորություն կունենան վերադառնալու իրենց ծառայողական պարտականություններին:
Ըստ աղբյուրի, գեներալ-մայոր Վարդանյանը, այցելել է նաև հակառակորդի կողմից թիրախավորված մարտական դիրք, տեղում գնահատել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և հետագա անելիքների վերաբերյալ հանձնարարականներ տվել համապատասխան պաշտոնատար անձանց:

Здоровье 13:58 16/10/2021 НКР
Министр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), командующий Армией обороны генерал-майор Камо Варданян навестил раненных в результате инцидента на границе 14 октября и проходящих лечение в Степанакертском центральном военном госпитале военнослужащих.
Как сообщает пресс-служба МО Арцаха, Камо Варданян поинтересовался ходом лечения, поблагодарил ребят за службу и пожелал им скорейшего выздоровления.
Военные врачи заверили главу оборонного ведомств Арцахаа, что выздоровление раненых протекает без осложнений и через какое-то время у них будет возможность вернуться к своим служебным обязанностям.
Отмечается, что генерал-майор Варданян побывал также на боевой позиции, которая стала мишенью врага, оценил на месте оперативно-тактическую обстановку и дал поручения соответствующим должностным лицам касательно дальнейших действий.