Առողջություն 12:36 16/10/2021 Արցախ
Հոկտեմբերի 14-ի սահմանային միջադեպի հետևանքով վիրավորված և Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին հոկտեմբերի 16-ին  այցելել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, բանակի հրամանատարը հետաքրքրվել է բուժման ընթացքով, շնորհակալություն հայտնել տղաներին ծառայության համար և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Զինվորական բժիշկները հավաստիացրել են Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարին, որ վիրավորների ապաքինումը ընթանում է առանց բարդությունների և ժամանակ անց, նրանք հնարավորություն կունենան վերադառնալու իրենց ծառայողական պարտականություններին:
Ըստ աղբյուրի, գեներալ-մայոր Վարդանյանը, այցելել է նաև հակառակորդի կողմից թիրախավորված մարտական դիրք, տեղում գնահատել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և հետագա անելիքների վերաբերյալ հանձնարարականներ տվել համապատասխան պաշտոնատար անձանց:

Health 13:59 16/10/2021 NKR
Artsakh Defense Minister and Defense Army Commander Major-General Kamo Vardanyan on Saturday visited the servicemen wounded in Azerbaijani shooting on October 14, the Artsakh Defense Ministry reported.
Vardanyan familiarized himself with the course of treatment and thanked the soldiers for their service, wishing them a speedy recovery.
Military doctors assured the defense chief that the treatment of the soldiers is proceeding smoothly and they will be able to return to active duty in a short while.
Major-General Vardanyan also visited the military outpost, which was targeted by the Azerbaijani troops, assessed the operational and tactical situation and gave appropriate instructions to the officials.