Քաղաքական 15:42 18/10/2021 Տարածաշրջան
Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի նորանշանակ հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան այս շաբաթ կայցելի Հարավային Կովկաս: Այս մասին թվիթերում գրել է Կոլոմինան։
«Անհամբերությամբ սպասում եմ հաջորդ շաբաթ Կովկաս՝ իմ առաջին ուղևորությանը: Ես այցելելու եմ Ադրբեջան, Վրաստան և Հայաստան՝ իմ նոր կարգավիճակով՝ որպես Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի հատուկ ներկայացուցիչ, որպեսզի պարզեմ Կովկասում ՆԱՏՕ-ի ներգրավվածության հետագա ամրապնդման ուղիները»,-գրել է Կոլոմինան:
Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը ևս թվիթերում հայտնել է, որ այց է կատարում Բաքու, Թբիլիսի և Երևան։
«Կրկին թռիչք՝ Բաքվում, Թբիլիսիում և Երևանում հանդիպումների համար: ԵՄ-ն իր գործընկերների հետ աշխատում է բարգավաճ և խաղաղ Հարավային Կովկասի համար»,-  գրել է ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը՝ հրապարակելով նկար՝ թուրքական ավիաուղիների ինքնաթիռից։

Спецпредставители ЕС и НАТО посетят Армению
Специальный представитель НАТО на Южном Кавказе Хавьер Коломина в ближайшую неделю посетит Южный Кавказ. Об этом в своем микроблоге в Твиттер написал Коломина.
«С нетерпением жду следующей недели – моего первого визита на Кавказ. Я нанесу визит в Азербайджан, Грузию и Армению в своем новом статусе – как специальный представитель НАТО на Кавказе и в Центральной Азии, для обсуждения путей дальнейшего укрепления присутствия НАТО на Кавказе»,- написал Коломина.
Специальный представитель ЕС на Южном Кавказе и по вопросам кризиса в Грузии Тойво Клаар также сообщил о запланированном визите в Баку, Тбилиси и Ереван.
«Снова полет – встречи в Баку, Тбилиси и Ереване. ЕС работает со своими коллегами для процветающего и мирного Южного Кавказа»,- написал спецпредставитель ЕС, опубликовав фотографию из самолета турецких авиалиний.