Քաղաքական 19:59 20/10/2021 Հայաստան
Հոկտեմբերի 18-ից 19-ը Հայաստան էր այցելել Եվրոպայի խորհրդի (ԵԽ) նախարարների կոմիտեի ժողովրդավարության հարցերով զեկուցողների խմբի պատվիրակությունը՝ խմբի նախագահ, ԵԽ-ում Շվեդիայի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Մարթեն Էհնբերգի գլխավորությամբ:Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Պաշտոնական հանդիպումներից բացի, ԵԽ-ում Շվեդիայի, Ֆրանսիայի, Ռուսաստանի, Շվեյցարիայի, Ֆինլանդիայի, Էստոնիայի, Անդորրայի, Իսլանդիայի դեսպաններից և ԵԽ քարտուղարության ներկայացուցիչներից կազմված պատվիրակությունն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ, Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն, «Մատենադարան» Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտ» և «ԹՈՒՄՈ» նորարարական տեխնոլոգիաների կենտրոն։

Society 20:16 20/10/2021 Armenia
On October 18-19, the Head of the Group of Rapporteurs on Democracy of the CoE Committee of Ministers, Ambassador of Sweden to the Council of Europe Martin Ehnberg and the delegation led by him were on a working trip to Armenia.
As the press department at the foreign ministry reported, the delegation, which also included the Ambassadors of France, Russia, Switzerland, Finland, Estonia, Andorra, Iceland and representatives of the CoE Secretariat to Armenia, visited on Wednesday the Armenian Genocide Memorial Complex and Genocide Museum-Institute. The delegation also visited Homeland Defender's Rehabilitation Center, “Matenadaran” Mesrop Mashtots Institute of Ancient Manuscripts and Tumo Center for Creative Technologies.