Քաղաքական 10:20 26/10/2021 Հայաստան
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստին առաջին անգամ մասնակցում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Սիսիանի նախկին քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը: Ընդդիմադիր խմբակցությունների՝ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ», պատգամավորները նրան դիմավորեցին ծափահարություններով և  հոտնկայս:
Այդ պահին  ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին ամբիոնից զեկուցում էր ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը: Նա ընդհատեց խոսքը, իսկ ԱԺ  փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը խնդրեց դահլիճում լռություն պահպանել:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ դաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու  և Պաշտոնեական կեղծիք կատարելու դեպքով։  Արթուր Սարգսյանը ձերբակալվել էր հուլիսի 16-ին, այնուհետև կալանավորվել: Նա վերջերս ազատ է արձակվել 20 մլն դրամի չափով գրավով:

Politics 10:50 26/10/2021 Armenia
Opposition lawmaker from Armenia bloc, former head of Sisian community Artur Sargsyan, who has  been recently released from custody on bail, attended the National Assembly sitting on Tuesday for the first time. Sargsyan received standing applause by opposition deputies during the session as he entered the hall.
To remind, Artur Sargsyan has been under detention since July, charged with abuse of office and fraud under Article 308 (Part 2) and Article 314 (Part 1) of Armenia’s Criminal Code. The Prosecutor's Office later filed a motion to the Central Electoral Commission to strip Sargsyan of immunity and the CEC granted the petition. The Court released Sargsyan on bail amounting to 20 man AMD.