Քաղաքական 18:17 26/10/2021 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահներ Իլհամ Ալիևն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ներկա են գտնվել Արցախի օկուպացված Վարանդա (Ֆիզուլի) շրջանի միջազգային օդանավակայանի բացման արարողությանը:
Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ նրանց է հանձնվել նոր օդանավակայանի խորհրդանշական բանալին: Միջազգային օդանավակայանը կառուցվել է արագընթաց տեմպերով 8 ասմում: Առաջին փորձնական չվերթն իրականացվել է դեռևս սեպտեմբերի 5-ին: Էրդողանին այցի ընթացքում ուղեկցել են մի խումբ նախարարներ:
Էրդողանի աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսված է նրա և Ադրբեջանի նախագահի առանձին  հանդիպումը, որի ընթացքում, ըստ թուրքական մամուլի՝  քննարկվելու են  թուրք-ադրբեջանական հարաբերությունները,  ինչպես նաև մտքեր են փոխանակվելու տարածաշրջանային և միջազգային գործընթացների վերաբերյալ:
Երկու նախագահները նաև մասնակցել են Ահմեթբեյլի-Ֆիզուլի (Վարանդա) - Շուշի և Ահմեթբեյլի- Հորադիզ-Մինջավան (Միջնավան) - Աղբենդ ցամաքային ճանապարհների հիմնարկեքի արարողությանը։

Политика 20:41 26/10/2021 Регион
Эрдоган принял участие в церемонии закладки фундамента сухопутной автодороги Ахмедбейли-Варанда-Шуши
Президенты Азербайджана и Турции Ильхам Алиев и Реджеп Тайип Эрдоган присутствовали на церемонии открытия международного аэропорта оккупированного арцахского района Варанда (Физули).
Как передает ermenihaber, им был вручен символический ключ аэропорта.
В рамках рабочего визита Эрдогана запланирована также его частная встреча с азербайджанским коллегой, в рамках которой, по данным турецкой прессы, будут обсуждены турецко-азербайджанские отношения, а также региональные и международные вопросы.
Президенты приняли также участие в церемонии закладки фундамента автодорог Горадиз - Джебраил - Зангилан - Агбенд и Ахмедбейли – Варанда (Физули) – Шуши.