Իրավունք 19:17 28/10/2021 Հայաստան
2021թ. հոկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 08:50-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում գտնվող վագոն-տնակում դեռևս չպարզված հանգամանքներում, նախնական տվյալներով, նռնակի պայթուցիչի  պայթյունի հետևանքով ստացած տարբեր մարմնական վնասվածքներով նույն օրը՝ ժամը 10:30-ին, զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել նույն զորամասի պարտադիր ժամկետային 4 զինծառայող: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Քննչական կոմիտեն։
«Ըստ բժշկի կողմից ներկայացված տեղեկանքի՝ զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Կատարվում է նախաքննություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Политика 20:17 28/10/2021 Армения
28 октября в районе 08.50 на боевой позиции N-ской воинской части Минобороны Армении в вагоне-домике при невыясненных обстоятельствах, по предварительным данным, взорвалась граната. В результате взрыва четверо военнослужащих-срочников с различными телесными повреждениями в районе 10.30 были перевезены в военный госпиталь. Об этом сообщает Следственный комитет Армении.
«Врачи оценивают состояние военнослужащих как удовлетворительное.
По данному факту в Главном военном следственном управлении СК Армении возбуждено уголовное дело по признакам «нарушения правил обращения с оружием и боеприпасами, причинившее по неосторожности вред здоровью человека" (ч. 1-я, ст, 373-я УК РА), ведется предварительное расследование»,- говорится в сообщении.