Քաղաքական 14:05 28/10/2021 Հայաստան
«Ես չեմ նկատել Թուրքիայի նախագահի կողմից վերջերս, այսինքն՝ Վարանդայում օդանավակայանի բացման ժամանակ, որևէ խոսք այդ մասին»,-պատասխանելով Ալիևի և Էրդողանի կողմից «միջանցք» եզրույթի օգտագործման մասին լրագրողի հարցին՝ ճեպազրույցում ասաց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը:
Հավաստիացնելով, որ միջանցքային տրամաբանությամբ որևէ հարց չի քննարկվում՝ ԱԽ քարտուղարը տեղեկացրեց, որ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների մակարդակով գործող աշխատանքային խմբում արձանագրված է, որ բոլոր ապաշրջափակվող ճանապարհները լինելու են տվյալ պետության սուվերեն տարածքը:
«Սա արձանագրված է աշխատանքային խմբում և դրա մասին տեղյակ է Ադրբեջանը, որի մասին խոսել է նաև ՌԴ փոխվարչապետ Ավերչուկը»,-նշեց Գրիգորյանը:
Նա նաև հայտարարեց, որ  Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, որի մասին միանշանակ բազմիցս ասվել է:

Политика 16:09 28/10/2021 Армения
«Я не слышал в последнее время от президента Турции, то есть, во время открытия аэропорта в Варанде, ни слова об этом»,- в ходе брифинга сказал секретарь Совбеза Армен Григорян, отвечая на вопрос журналиста об использовании термина «коридор» Алиевым и Эрдоганом.
Заверив, что какого-либо вопроса по коридорной логике не обсуждается, секретарь Совбеза сообщил, что в рабочей группе на уровне вице-премьеров Армении, России и Азербайджана зафиксировано, что все разблокируемые дороги будут считаться суверенной территорией данного государства.
«Это зафиксировано в рабочей группе, об этом знает Азербайджан, и этого коснулся также вице-премьер РФ Аверчук»,- отметил Григорян.
Он также заявил, что Арцах никогда не будет в составе Азербайджана, о чем однозначно неоднократно говорилось.