Առողջություն 11:15 28/10/2021 Հայաստան
Հայաստանում հոկտեմբերի 27-ին կատարվել է 15 818 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2307 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 962 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 49 դեպք: Նրանցից 11-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 28-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսայինհիվանդության ընդհանուր 302 450 դեպք, որոնցից 264 678-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30 303 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6189 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1280 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Здоровье 11:40 28/10/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2307 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 15 818 тестах), выздоровели 962 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 49 человек, у 11 из них, согласно сообщению министерства здравоохранения Армении, хотя и был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1280.
По положению на 11:00 четверга, 28 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 302 450. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 264 678. Число случаев с летальным исходом достигло  6189.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 7 469 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находятся 30 303 пациента с коронавирусом. В общей сложности было проведено 2 048 128 тестирований.