Ատոմային էլեկտրակայանը և Ֆիզիկայի ինստիտուտը 24 ժամ թթվածին կարտադրեն
Ատոմային էլեկտրակայանը և Ֆիզիկայի ինստիտուտը 24 ժամ թթվածին կարտադրեն` քովիդ հիվանդանոցների կարիքները բավարարելու համար։ Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու մանրաամասնում, որ քովիդ հիվանդներին սպասարկող բուժկենտրոններին թթվածին մատակարարող կայանները վերջին օրերին գերծանրաբեռնված են աշխատում:
Լարված աշխատանքի արդյունքում կայանների խափանումները վերացվել են, միաժամանակ, հիվանդանոցներում թթվածնի կարիք ունեցողների թիվն ավելանում է:
«Այս պահին առկա 15-ից ավելի թթվածնային կայաններին միացել են նաև Ատոմային էլեկտրակայանը և Երևանի ֆիզիկայի ինստիտուտը, որոնք 24 ժամ թթվածին կարտադրեն հիվանդանոցներին թթվածնով ապահովելու համար»,-հայտնում են նախարարությունից։

Health 14:54 29/10/2021 Armenia
The Nuclear Power Plant (NPP) and the Yerevan Institute of Physics will produce oxygen around the clock to meet the needs of Covid-19 hospitals, the Ministry of Health reported on Friday.
The stations supplying oxygen to medical centers treating coronavirus patients have been overloaded in recent days.
Disruptions resulting from intense work have been eliminated, while the number of patients in need of oxygen in hospitals is growing.
“More than 15 operating oxygen stations have now been joined by the Nuclear Power Plant and the Yerevan Institute of Physics, which will produce oxygen for hospitals 24 hours a day,” the ministry said.