Հասարակություն 20:00 29/10/2021 Հայաստան
Հոկտեմբերի 29-ին Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի, ՀՀ Սահմանապահ զորքերի ուղեկալի պետ, փոխգնդապետ Դավթյանի և ռուսական սահմանապահ զորքերի կողմից ձեռնարկված, համակարգված և նպատակային գործողությունների արդյունքում հակառակորդի կողմից ետ են հանձնվել հոկտեմբերի 22-ին գողացված Կոռնիձորի բնակչին պատկանող թվով 106 գլուխ ոչխարները: Այս մասին տեղեկացնում է Տեղի համայնքապետարանը։
Համայնքապետարանից նշել են նաև, որ վերջերս ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանի կողմից լրատվամիջոցներով տարածված լուրերն այն մասին, որ ադրբեջանցիներն են մտել Կոռնիձորի վարչական տարածք և հափշտակել, ապատեղեկատվություն է:
«Հորդորում ենք բոլորին չխեղաթյուրել որևիցէ տեղեկատվություն, սպասել Տեղի համայնքապետարանի պաշտոնական հաղորդագրություններին, անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ ենք համագործակցել բոլորի հետ:
Տեղ համայնքի ղեկավարը մշտապես կանգնած է իր ժողովրդի կողքին և մտահոգ է նրանց բոլոր խնդիրներով»,- ասվում է համայնքապետարանի հաղորդագրությունում։

Принадлежащие жителю Корнидзора 106 овец возвращены
Сегодня, 29 октября, в результате скоординированных и целенаправленных действий главы общины Тег Давида Гулунца, начальника Пограничных войск Армении подполковника Давтяна и российских пограничников противник вернул украденные 22 октября 106 голов овец, принадлежащих жителю Корнидзора. Об этом сообщает администрация общины Тег.
В администрации общины также отметили, что недавнее сообщение омбудсмена Армении Армана Татояна о том, что азербайджанцы проникли на административную территорию Корнидзора и украли овец, является дезинформацией.
В общинной администрации призвали всех не искажать информацию, дождаться официальных сообщений, отметив, что в случае необходимости готовы сотрудничать со всеми.