Գյումրիում էլեկտրագնացքը վրաերթի է ենթարկել քաղաքացու, ով տեղում մահացել է
Հոկտեմբերի 30-ին Երևան-Գյումրի ուղղությամբ երթևեկող ԷՌ-2 էլեկտրագնացքը Գյումրի քաղաքի տարածքում վրաերթի է ենթարկել երկաթգիծը չթույլատրված հատվածով հատող կնոջ, ով տեղում մահացել է: Միջադեպը տեղի է ունեցել 11:51-ին: Կնոջ ինքնությունը դեռ անհայտ է: Այս մասին հայտնում է Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության մամուլի քարտուղար Ռուբեն Գրձելյանը
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը հերթական անգամ հորդորում է քաղաքացիներին հատել երկաթուղային գծերը միայն այդ նպատակի համար հատկացված վայրերում, պահպանելով անվտանգության կանոնները և հետևելով ուղղորդող նշաններին:

Электропоезд сбил женщину в Гюмри, она скончалась на месте
30 октября следующий по расписанию Ереван-Гюмри электропоезд ЭР-2 в городе Гюмри сбил переходящую в непредусмотренном для пересечения путей месте женщину, которая скончалась на месте. Об этом сообщает пресс-служба ЗАО «Южно-кавказская железная дорога».
Инцидент произошел в 11:51, личность женщины пока не установлена.
Компания «Южно-кавказская железная дорога» в очередной раз предупреждает граждан о повышенности опасности пересечения железнодорожных путей в неположенном для этого месте и призывает пользоваться лишь предусмотренными для этого переходами и переездами.