Առողջություն 11:19 01/11/2021 Հայաստան
Հայաստանում հոկտեմբերի 31-ին կատարվել է 12 835 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1071 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1641 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 55 դեպք: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 1-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 309397 դեպք, որոնցից 270741-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30978 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6379 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1299 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Здоровье 11:30 01/11/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтвержден 1071 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 12 835 тестах), выздоровел 1641 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 55 человек, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1299.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 1 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 309397. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 270741.
Число случаев с летальным исходом составило 6379.
С начала пандемии в Армении скончались 7678 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 30978 пациентов. В общей сложности было проведено 2 110 256 тестирований.