Առողջություն 11:19 01/11/2021 Հայաստան
Հայաստանում հոկտեմբերի 31-ին կատարվել է 12 835 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1071 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1641 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 55 դեպք: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 1-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 309397 դեպք, որոնցից 270741-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30978 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6379 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1299 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Health 12:13 01/11/2021 Armenia
Armenia has confirmed 1,071 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 309,397 as of 11 a.m. Monday, November 1, the Ministry of Health reports.
Overall, 12,835 Covid-19 tests were conducted on October 31.
1,641 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 270,741.
The Covid-19 death toll has increased by 51 to 6,379. The figure does not include the deaths of 1,299 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 30,978 active cases. As many as 2,110,256 tests have been performed in the country since the disease outbreak.