Հասարակություն 09:43 03/11/2021 Հայաստան
Լավ, հիմա ոնց բացատրես աթեիստ չինովնիկին՝ մարդը բացի նյութականից ունի նաև հոգևոր պահանջմունքներ. Զոհրաբյան
Փաստաբան Արա Զոհրաբյանը գրում է.
«Պետք է զարթնել ու այս անհավատների խմբակին վռնդել
Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցությունը փորձում է հունվարի 3-ը, 4-ը և 5-ը, որոնք «ՀՀ տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքի մեջ նշված են, որպես նախածննդյան տոներ, ինչպես նաև Սուրբ Ծննդյան և Հայտնության տոնին հաջորդող` Մեռելոց հիշատակի օրը՝ հունվարի 7-ը, դարձնել աշխատանքային օրեր:
Հիմնավորումը սպասելի էր՝ նյութական օգուտը կավելանա:
Լավ, հիմա ոնց բացատրես աթեիստ չինովնիկին ու մյուս ՔՊ-ականներին, որ մարդը բացի նյութական պահանջմունքներից ունի նաև հոգևոր պահանջմունքներ, որոնք բավարարվում են հոգևոր մշակույթի արժեքների օգնությամբ։ Հոգևոր մշակույթը ընդգրկում է մարդու հոգևոր գործունեության արդյունքները՝ կրոնը, արվեստը…:
Քրիստոնեությունը որպես պետական կրոն ընդունած Հայաստանում վերացնում են նախածննդյան տոները և Մեռելոց հիշատակի օրը:
Ու այս գործին լծվել են իրենց պղծասեր քարոզիչները:
Քաղաքացիական պայմանագիրը բոլոր հարցերը լուծել է, մարդկանց կյանքի որակը բարելավել է, Արցախի հարցը լուծել է, կորոնավիրուսի ճգնաժամը հաղթահարել է, բոլորս ապրում ենք երջանիկ, մնացել է միայն ՆԱԽԱԾՆՆԴՅԱՆ ՏՈՆԵՐԸ վերացնել, որ օգուտ լինի:
Ինչ ասեմ: Մեզ հասնում է:
Պետք է զարթնել ու այս անհավատների խմբակին վռնդել: Հավատացեք ուրիշ տարբերակ չկա:
Հ.Գ. Բոլոր համընկնումները պատահական չեն:
Սաղմոս 73:8 - ⏪Նրանց ազգակիցներն իրենց սրտում միասնաբար ասացին. «Եկեք վերացնենք Աստծու բոլոր Տոներն երկրի երեսից»»:

Право 10:50 03/11/2021 Армения
Ара Зограбян: Как объяснить чиновнику-атеисту, что у человека есть и другие потребности, помимо материальных?
Адвокат Ара Зограбян пишет:
«Нужно пробудиться и изгнать эту группу неверующих.
Партия "Гражданский договор" пытается сделать рабочими днями 3, 4 и 5 января, которые в Законе "О праздниках и памятных датах Республики Армения" отмечены как предрождественские праздники, а также следующее за праздником Рождества Христова и Святого Богоявления 7 января – День поминовения усопших.
Обоснование было ожидаемым – увеличение материальной выгоды.
Ладно, как теперь объяснить чиновнику-атеисту и другим членам ГД, что, помимо материальных потребностей, у человека есть другие потребности, которые удовлетворяются с помощью ценностей духовной культуры? Духовная культура охватывает результаты духовной деятельности человека: религию, искусство….
В принявшей христианство в качестве государственной религии Армении отменяют предрождественские праздники и День поминовения усопших.
И за это дело взялись их безнравственные пропагандисты.
ГД решил все вопросы, качество жизни люди улучшилось, вопрос Арцаха решен, кризис с коронавирусом преодолен, все мы живем счастливо, остается отменить ПРЕДРОЖДЕСТВЕНСКИЕ ПРАЗДНИКИ, чтобы получить пользу.