Քաղաքական 10:30 04/11/2021 Հայաստան
Այսօր ԱԺ Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի և Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում պատգամավորները սկսեցին քննարկել 2022 թ. պետական բյուջեի նախագծով Արտաքին գործերի նախարարության գործունեության համար նախատեսված դրամական հատկացումները:
Ֆինանսների նախարար Տիգրան խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ 2022 թ.-ին Արտաքին գործերի նախարարությունը պետք է իրականացնի  5 ծրագիր, որոնցում ընդգրկված է 8 միջոցառում և նախատեսված է տրամադրել 18 մլրդ 653 մլն դրամ, որը 2021 թ. հաստատված բյուջեի՝ 18 մլրդ 221 մլն դրամի համեմատությամբ ավել է 412 մլն դրամով:
Տիգրան Խաչատրյանը հայտնեց, որ աճը կազմել է 2.26%
«Քանի որ օրակարգում ձևակերպած հարցը պահանջում է խոսել նաև միջազգային կազմակերպություններին անդամակցության վճարումների մասին, որը թվարկված 5 միջոցառումներից մեկն է, ապա տեղեկացնեմ, որ «Համագործակցություն միջազգային կազմակերպությունների հետ» ենթատողով ԱԳՆ-ին  հատկացվելու է 2 մլրդ 295 մլն դրամ՝ 2021 թ. 2 մլրդ 197 մլն դրամի փոխարեն և աճը կազմել է 4.47 %:
Ֆինանսների նախարարը տեղեկացրեց, որ ՆԱՏՕ-ի հասարակական տեղեկատվական կենտրոնի գործունեության ապահովման համար հաջորդ տարի Հայաստանը կհատկացնի 9.6 մլն դրամ:

Политика 11:40 04/11/2021 Армения
Для обеспечения деятельности информационного центра НАТО в будущем году Армения выделит 9.6 млн драмов
Сегодня на совместном заседании комиссий НС по финансово-налоговым и бюджетным вопросам и внешним сношениям депутаты начали обсуждение денежных отчислений, предусмотренных проектом госбюджета на 2022г. для деятельности Министерства иностранных дел.
Министр финансов Тигран Хачатрян сообщил, что в 2022 году Министерство иностранных дел должно осуществить 5 программ, в которые входят 8 мероприятий, и предусмотрено выделить 18 млрд 653 млн драмов, что по сравнению с отчислением в размере 18 млрд 221 млн драмов в 2021 году больше на 412 млн драмов.
Тигран Хачатрян заявил, что рост составил 2.26%.
«Поскольку вопрос повестки требует также затронуть членские взносы международных организаций, что является одним из 5 указанных мероприятий, то должен сообщить, что по подпункту «Сотрудничество с международными организациями» МИД-у будет выделено 2  млрд 295 млн драмов вместо 2  млрд 197 млн драмов в 2021 году, рост составил 4.47%
Министр финансов заявил, что для обеспечения деятельности общественного информационного центра НАТО в будущем году Армения выделит 9.6 млн драмов.