Քաղաքական 11:26 04/11/2021 Հայաստան
«Հայաստանի այսօրվա իրավիճակում ցանկացած բանակցություն թշնամու հետ պետք է լինի բանակցություն հանուն բանակցության և ունենա մեկ նպատակ՝ ժամանակ շահել մեր պետության լայն իմաստով վերականգնման համար։
Դրան զուգահեռ, բնականաբար, պետք է հստակորեն հաշվարկվեն մեր և թշնամու ռեսուրսները՝ նպատակ ունենալով հարվարծներ հասցնել վերջինիս բոլոր այն խոցելի կետերում, որտեղ դրա նույնիսկ դույզն-ինչ հնարավորությունը կա։
Այսինքն, համաժամանակյա կտրվածքով հնարավորին արագ,  բայց որակյալ կերպով պետք է մշակվեն և սկսեն կյանքի կոչվել մեր պետության վերականգնման ու ամրապնդման և թշնամական կազմավորման թուլացման ու խոցելիության բարձրացման զուգահեռ ծրագրերը։
Բաքվի բռնապետը և նրա օպերատոր էրդողանական վարչախումբը շտապում են հասնել «խաղաղության», որը կամրագրի նրանց համար ձեռնտու ներկա իրավիճակը՝ թույլ տալով դրա հիման վրա անցնել Հայաստանի էլ ավելի թուլացման հաջորդ, իսկ հնարավորության դեպքում փաստացի ոչնչացման վերջնական փուլին։
Այնպես որ, «խաղաղության» հարցում շտապելն իրականում թշնամական և, ըստ այդմ՝ սատանայի գործ է, որովհետև իսկական խաղաղություն այս պայմաններում չի կարող լինել, և դա կարող է չտեսնել միայն աչոք ու մտոք կույրը»։

Политика 14:14 04/11/2021 Армения
«В нынешней ситуации любые переговоры Армении с врагом должны быть переговорами ради переговоров и преследовать одну цель – оттянуть время для восстановления нашего государства в широком смысле слова.
Параллельно, естественно, надо четко рассчитать наши ресурсы и ресурсы врага, с целью нанесения ударов по тем уязвимым точкам, где это хотя бы на йоту возможно.
То есть, по возможности быстро синхронно, но качественно должны быть разработаны и претворены в жизнь параллельные программы по восстановлению и укреплению нашего государства и ослаблению вражеских формирований и увеличению его уязвимости.
Диктатор Баку и его оператор – эрдогановский режим, спешат достичь «мира», который закрепит выгодную им нынешнюю ситуацию, позволив на основе этого перейти к следующему этапу еще бо՛льшего ослабления, а при возможности – фактического уничтожения Армении.
Так что, в вопросе «мира» спешка на самом деле – дело враждебное, и, таким образом, сатанинское, потому что настоящего мира в данных условиях быть не может, и этого не видит только слепой».