Քաղաքական 13:58 10/11/2021 Հայաստան
«Պետական արարողակարգով պաշտոնյաները սովորաբար առավոտյան ժամերին են այցելում «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, բայց ոչ լուսադեմին»,- ԱԺ-ում արձագանքելով լրագրողների հարցին՝ հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
Նա նշեց, երբ այս տարի հունվարի 28-ին «կապիտուլյանտը», ուժով հրելով զոհվածների ծնողներին, ազատամարտիկներին, մուտք գործեց Եռաբլուր, ինքն էլ ոչնչից չի զարմանում։
«Մարդ, որ մեր ազգային սգի ու ամոթի վայրը վերածում է քաղաքական դիվիդենտներ շահելու տեղի, մարդ, որ վախենում է որդեկորույս մայրերից, ու ճիշտ է անում... զարմանալ նրա որևէ գործողության վրա, պետք չէ։ Ինքն իրավունք չունի ոտք դնել Եռաբլուր»,- ասաց Մամիջանյանը։
Հիշեցնենք, որ կապիտուլյացիոն փաստաթուղթը մեկ տարի առաջ ստորագրած Փաշինյանը երեկ լուսադեմին, միայնակ՝ միայն թեիկնապահների, լուսանկարչի ու օպերատորի հետ այցելել էր Եռաբլուր ու մի մեծ ֆոտոսեսիա իրականացրել այնտեղ։

Политика 15:01 10/11/2021 Армения
«По государственному протоколу должностные лица обычно посещают воинский пантеон Ераблур в утренние часы, но не на рассвете»,- отвечая на вопрос журналиста в НС, заявил депутат парламента от фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
Он отметил, что когда 28 января «капитулянт», силой растолкав родителей погибших, бойцов-освободителей, и проник в Ераблур, его уже ничего не удивляет.
«Человек, превращающий место нашей национальной скорби и стыда в место для получения дивидендов, человек, который боится матерей погибших военнослужащих, и правильно делает… удивляться его действиям не надо. У него нет права ступать в Ераблур»,- сказал Мамиджанян.
Напомним, что подписавший год назад капитуляционный документ Пашинян накануне на рассвете в сопровождении телохранителей, фотографа и оператора посетил Ераблур и провел там большую фотосессию.