Քաղաքական 09:42 15/11/2021 Հայաստան
«Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի՝ ադրբեջանցիների հետ շփման գծում տեղի ունեցող տեղաշարժերը, թշնամու ամրացումը, ինչպես նաև՝ սանձարձակ պահվածքը հուշում է, որ առաջիկայում եղած անվտանգային սպառնալիքները շարունակելու են կտրուկ աճել։
Աշխարհագրական դիրքը, բարձրադիր հատվածներում տեղակայված մարտական հենակետերը, խստաշունչ եղանակային պայմանները, ամրաշինական ոչ ամբողջական աշխատանքները, թիկունքային ոչ բավարար ապահովումն առավել բարդացնում են սահմանին կանգնած մեր զինծառայողների խնդիրը։
Բանակին՝ ներքին և արտաքին թուրքի հասցրած հարվածների պայմաններում, իսկական տղամարդիկ, հայրենիքն ամեն ինչից վեր համարող անձինք առաջնագծում են։
Պետք է ամեն գնով աջակցենք մեր զինծառայողներին, իսկ մեր բանակին այսպիսի վիճակի հասցնողները դեռ պատասխան են տալու»։

Политика 10:49 15/11/2021 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от фракции блока «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«Происходящие на линии соприкосновения с азербайджанцами в Гегаркунике, Вайоц Дзоре, Сюнике передвижения, укрепление врага, а также его разнузданное поведение подсказывают, что существующие угрозы безопасности в ближайшее время продолжат резко увеличиваться.
Географическое положение, дислоцированные на высокогорных участках боевые опорные пункты, суровые погодные условия, неполные инженерно-укрепительные работы, недостаточное тыловое обеспечение еще больше усложняют задачу наших военнослужащих на границе.
В условиях нанесенных внутренним и внешним турком ударов по армии настоящие мужчины, ставящие Родину превыше всего люди находятся на передовой.
Мы должны любой ценой содействовать нашим военнослужащим, а доведшие нашу армию до такого состояния еще ответят».