ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Հայաստանում Իրանի դեսպանի հետ
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԽ գրասենյակից։
Հանդիպման սկզբում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը:
Զրուցակիցների ուշադրության կենտրոնում են եղել նաև տարածաշրջանային անվտանգության ու խաղաղության, ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հարցերը:
Երկուստեք համոզվածություն են հայտնել, որ հնարավորինս շուտ կարելի է նվազեցնել սահմանային լարվածությունը և սկսել խաղաղ կարգավորման գործընթացը:

Politics 19:23 16/11/2021 Armenia
Secretary of Armenia's Security Council Armen Grigoryan on Tuesday discussed the situation on the Armenian-Azerbaijani border with Iranian Ambassador to Armenia Abbas Badakhshan Zohouri, the press service of the Security Council reported.
He briefed the Iranian diplomat on the operational and tactical situation along the border following the fresh Azerbaijani attack.
The sides also touched upon stability and security in the region and the unblocking of infrastructures. They also expressed confidence that it would be possible to ease the border tensions as quickly as possible and to start the peaceful settlement process.