Քաղաքական 16:16 19/11/2021 Հայաստան
Կենտրոնի նախկին թաղապետ. Պաշտոնների հանկարծակի հասած միջակություններ. ո՞նց կարելի էր քանդել այս լողավազանը
Կենտրոն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը ֆեյսբուքյան իր էջում  մի քանի լուսանկար է հրապարակել ու գրել.
«Հարգելի երևանցիներ, «շնորհավորում եմ» մեզ Տիգրան Մեծ 53 Անկրկնելի ճարտարպետական հորինվածքով այս լողավազանի կորստյան առիթով...
Իսկ հիմա խոսքս ուղղում եմ ձեզ՝  քաղաքապետարանի ոչ հարգելի  համապատասխան պատասխանատուներ, պաշտոնների հանկարծակի հասած միջակություններ, ո՞նց կարելի էր քանդել այս գեղեցիկ և իր ոճի մեջ օրիգինալ լողավազանը: Լավ, հասկացա՝ ոչ մեկդ նորմալ հայաթ չեք իջել էրեխա ժամանակ ու մեզ բոլորիս հիմա պատժում եք մեր ուրախ մանկության համար, ձեզ ժողովուրդը վստահել ա ՔԱՂԱՔը, որ դուք սենց դիլետանտ ձևով կառավարե՞ք, թե՞ ապականեք մեր ֆանտաստիկ քաղաքը: Դուրս եկեք ձեր սենյակներից, սկսեք շփվել ձեզ ըտեղ գործուղողի՝ ժողովրդի հետ:
Հերիք ա Ձեզ խոտի տեղ դնեն թե՛ համատիրությունները, թե՛ նախագծողները, թե՛ շինարարները ու մատերի վրա  ֆռացնեն: Չեք կարողանում՝ դուրս եկեք գործից. կասկածելի ա ձեր մնալը էտ պաշտոններում,մեկա մի օր, համոզված եղեք, սա Երևանն ա, կպարզվի..., դուրս չեք գալիս՝ մեղքը ձեր վիզը, գոնե էս քանի տարվա մեջ մի հատ պրոֆեսիոնալ մարդ չբերեցիք ձեր կողքը, որ ձեզ հուշեր, որ կոնկրետ էս բակում, եթե ուզում էիք բարեկարգում անեիք, առաջին հերթին էս՝ Քաղաքապետարանին պատկանող բուդկեքը կհանեիք. ինչը դեռ 2018-ին ծանուցել էինք տնօրինողներին, որ ազատեն տարածքները, ու ինչի՞ դեռ ապամոնտաժված չեն, որից հետո համ տեսադաշտը, համ աուրան կփոխվեր էս բակի, ու էտ ազատ տարածքներում փորձեիք բարեկարգում անել, ոչ թե հիմա էլ շատրվանը ապականեք:
Կրակը ընկա՞նք, որ պատմամշակութային արժեքների ցանկի մեջ չէր դա, կամ թաղապետը ըտեղ մի հատ ծանոթ ուներ, որ խնդրել ա մի դաշտ լինի, թող էտ բակում էլ չլիներ, այ քեզ բան...
Չեք կարողանում օգնել մարդկանց երկիրը էս վիճակից հանել, գոնե ցույց տվեք, որ Երևանում Տեր կա՛:
Կանգնացրեք էս վանդալիզմը և վերականգնեք դա, թե չէ ձեր մնացած մի քանի տոկոս հեղինակությունն էլ կթաղվի էտ ձեր սիրած բետոնների տակ»։

Общество 18:52 19/11/2021 Армения
Бывший глава Кентрона: Случайно дорвавшиеся до власти посредственности, как можно было демонтировать этот бассейн?
Бывший глава столичного административного округа Кентрон Виктор Мнацаканян на своей странице в Facebook опубликовал несколько фотографий и написал:
«Уважаемые ереванцы, «поздравляю» нас с потерей этого бассейна неповторимой архитектурной композиции на улице Тигран Мец 53…
А сейчас обращаюсь к вам, неуважаемые соответствующие ответственные мэрии, случайно дорвавшиеся до власти посредственности: как можно было демонтировать этот красивый и оригинальный в своем роде бассейн? Ладно, понятно, что ни один из вас не выходил нормально во двор ребенком и теперь всех нас наказываете за наше веселое детство, вам народ доверил ГОРОД, чтобы вы вот так по-дилетантски управляли или испоганили наш фантастический город? Выходите из своих кабинетов, начните общаться с народом, командировавшим вас сюда.
Хватит держать вас за идиотов - и кондоминиумы, и составители плана, и строители - и обводить вокруг пальца. Не можете, увольняйтесь, ваше нахождение на этих должностях сомнительно, все равно, в один прекрасный день, будьте уверены, это Ереван, выяснитс…, не уходите, пеняйте только на себя, за эти несколько лет ни одного профессионала не позвали к себе, чтобы вам подсказал, что конкретно в этом дворе, если вы хотели благоустроить, в первую очередь, сняли бы принадлежащие Мэрии эти будки. Почему еще в 2018-ом мы уведомили директоров, чтобы они освободили территории, и почему до сих пор не демонтированы, после чего и поле зрения, и аура этого дворика изменились бы? И на этих свободных территориях попробовали бы благоустроить, а не портить фонтан.
Теперь, что, повеситься, что он не был в перечне историко-культурных памятников или у главы администрации был там знакомый, который попросил какое-нибудь поле, пусть в дворе бы не было…?
Не можете помочь людям вывести страну из этой ситуации, хотя бы покажите, что в Ереване есть Хозяин.
Остановите этот вандализм и восстановите его, а то оставшиеся несколько процентов вашего авторитета тоже будут похоронены под вашим любимым бетоном».