Քաղաքական 16:05 22/11/2021 Հայաստան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրելուն,  գրում է.
«Իշխանությունն իր բանուգործը թողած, դրել «պադստավնոյ» դեմքեր է հավաքագրում, որպեսզի տարբեր ճգնաժամային իրավիճակներում մարդկանց «զբաղեցնի»։
Ինչ լեզվով ասենք, որ սրանք հասկանան՝ քաղաքական, հասարակական դեմքերի նկատմամբ քրեական գործեր հարուցելով, մեղադրանք առաջադրելով աղմուկ բարձրացնել այլևս չի ստացվում։
Եթե նույնիսկ թիրախում Սերժ Սարգսյանն է, մեկ է՝ իշխանության ավանդական մեթոդներն այլևս չեն աշխատում, որովհետև շանտաժի, սպառնալիքի կամ մեկ այլ լեզվով նախագահի վրա ազդելու որևէ հնարավորություն չկա»։

Политика 16:14 22/11/2021 Армения
Депутат Национального Собрания от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян, обратившись к предъявлению обвинения третьему президенту Армении Сержу Саргсяну, пишет:
«Власти, позабыв о своих делах, заняты сбором подставных лиц, чтобы "занять" людей в различных кризисных ситуациях.
На каком языке еще сказать, чтобы они поняли: более не получается создавать шумиху, возбуждая уголовные дела против политических и общественных деятелей, предъявляя им обвинения.
Даже если мишенью является Серж Саргсян, все равно, традиционные методы властей больше не работают, потому что нет возможности повлиять на президента шантажом, угрозами или иным способом».