Քաղաքական 19:00 23/11/2021 Հայաստան
Հանրապետության հրապարակում հավաքված «Ազատագրական շարժում» նախաձեռնող խմբի հավաքի մասնակիցները երթ իրականացրեցին։ Ազգագրական երաժշտության ներքո Ամիրյան փողոցով քայլեցին դեպի Մաշտոցի պողոտա, հետո Սայաթ-Նովա փողոց։
Երթի ավարտին մասնակիցները կվերադառնան Հանրապետության հրապարակ։
«Այս ընթացքում Փաշինյանին ժամանակ ենք տալիս, որ գա մեր հարցերին պատասխանելու։ Եթե այստեղ չլինի, կհամարենք արհամարհանք մեր նկատմամբ և սկսելու ենք վաղվանից մեր արհամարհանքը ցույց տալ։ 2018-ին, երբ փողոցներ էին փակում, բուհեր, ռադիոտուն մուտք գործեցին, դրա համար պատասխանատվություն չկրեցին, ի՞նչ է իրենք արտոնյալ են, մենք՝ ոչ, էտ գործիքները միայն իրե՞նց համար է, մենք էլ ենք օրինակ վերցնում իրենից»,- հայտարարեց «Զարթոնք» կուսակցության ղեկավար Արա Զոհրաբյանը։
«Հանուն այն զինվորի, որը կանգնած է սահմանին, դուրս եկեք փողոց։ Պահեք զիվորներին, համոզված եմ, որ որևէ մեկը չի ուզում նորից զոհ, դուրս եկեք փողոց»,- կոչ հղեց «5165» կուսակցության նախագահ Կարին Տոնոյանը։
Նախաձեռնության անդամները հայտարարեցին, որ վաղը 18։30-ին նորից նախատեսված է հավաք Հանրապետության հրապարակում։

Politics 19:42 23/11/2021 Armenia
The participates of a rally organized by the Liberation Movement initiative group at the Republic Square in downtown Yerevan on Tuesday started marching through the Armenian capital.
The demonstrators marched from Amiryan Street to Mashtots Avenue and Sayat Nova Street.
At the end of the march, the participants plan to return to the Republic Square.
"In the meantime, we give Pashinyan time to come here and answer our questions. Otherwise, we will consider it contempt towards us and will start showing our contempt from tomorrow. No one was held to account for blocking streets or breaking into universities, radio stations in 2018. Do they think that they are privileged and all these tools are only intended for them? We are following their example now," Zartonk party leader Ara Zohrabyan stated.
"Take to the streets for the soldiers defending the borders! Stand up for soldiers! I am convinced no one wants more casualties, so take to the streets!” said Karin Tonoyan, head of the opposition 5165 party.
The members of the Liberation Movement unveiled their plan to hold another rally at the Republic Square on Wednesday evening.