Ադրբեջանցիները փորձում են հավաքագրել Արցախի քաղաքացիների անձնական տվյալները. ԱՀ ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները շարունակում են իրականացնել սոցիալական ցանցերում ԱՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների հավաքագրման տարաբնույթ փորձեր:
«Կոչ ենք անում զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում տարբեր օգնություններ առաջարկող կասկածելի օգտահաշիվներին և կազմակերպություններին անձնական տվյալներ տրամադրելուց:
Սոցիալական տարբեր ծրագրերի շահառու լինելու համար անձնական տվյալներ փոխանցեք միայն պետական կառույցներին:
Կասկածելի հայտարարությունների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ԱԱԾ»,- հայտնում են Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունից:

Право 17:06 25/11/2021 НКР
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что азербайджанские спецслужбы продолжают в соцсетях осуществление различных попыток перехвата личных данных граждан Республики Арцах.
«Призываем граждан, пользующихся соцсетями, воздерживаться от предоставления личных данных предлагающим в соцсетях помощь сомнительным аккаунтам и организациям.
Для того, чтобы стать бенефициарами разных социальных программ, передавайте личные данные только государственным структурам.
При сомнительных заявлениях незамедлительно обратитесь в СНБ Республики Арцах»,- сообщают в арцахской Службе нацбезопасности.